9 Ekim 2009 10:31

Bir Müezzinle Bir Rahibenin Aşkı!

Beyazperde üyeleri için düzenlediğimiz Uzak İhtimal filminin özel gösterim ve söyleşisi dün akşam yapıldı.

Beyazperde ve City's Nişantaşı işbirliğiyle Beyazperde üyeleri için düzenlediğimiz özel gösterim ve söyleşimizi dün akşam gerçekleştirmiş olduk!Film gösteriminden sonra filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun, senaristi Tarık Tufan'la söyleşi başladı. Saatin yanlış anlaşılmasından dolayı önce filmin başrol oyuncuları Nadir Sarıbacak ve Görkem Yeltan katılamasa da söyleşi tahminden çok daha uzun sürünce oyuncular oyun ve işlerinden sonra yetişebildiler.Keyifli bir sohbete dönüşen söyleşide üyelerimizin filme dair en ufak bir sorusu kalmadığını söyleyebiliriz.Bugün vizyona giren Uzak İhtimal aynı zamanda birçok ödül de kazandığı festival yolculuğuna 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda devam ediyor.City's Nişantaşı ile düzenleyeceğimiz gösterim ve söyleşiler için gözünüzü bizden ayırmayın!Filmin Konusu: Musa, İstanbul'a yeni gelen bir müezzindir. Galata'daki bir camide çalışmaya ve caminin ayarladığı bir dairede kalmaya başlar. Karşı dairesinde Clara adlı bir rahibe adayı oturmaktadır. Yakup ise aristokrat bir aileden gelen, sahaflık yapan bir İstanbullu'dur ve uzun yıllar önce birlikte yaşadığı kadından olan kızını aramaktadır.Musa, Clara'yı ilk gördüğü andan itibaren onunla konuşmaya çalışır, onu takip eder. Yakup'la da böylece tanışır. Üç farklı insanın hayatı kesişirken, sadece İstanbul gibi bir şehirde yaşanabilecek olaylar yaşanır.Uzak İhtimal, yönetmenin ilk filmi olurken, aynı zamanda Rotterdam Film Festivali'nden "Kaplan" ödülüyle bu festivalde ödül alan ilk Türk filmi ünvanını aldı. Film, aynı zamanda 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin programında yer aldı. Uzak İhtimal 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film yarışmasında da yarışacak.FİLMİN KÜNYESİ İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • Okulumun şehir dışında olma nedeniyle gelemedim ve bunun için çok üzgünüm:( İnşallah diğer organizasyonlara katılacağım..Emeği geçen herkese teşekkürler..

  • İnanılmaz güzel bir akşamdı. Beyazperde.com editörlerine çok teşekkür ediyorum. Arkadaşın yorumuna katılıyorum. Tam anlamıyla bir başyapıt olmasada çok samimi ve gerçek bir filmdi. Oyuncular çok doğaldı. Oyunculukta en önemli olan bir şeyi, mümkün olduğunca az oynamayı tercih etmişler. Filmin samimiyetinin büyük bölümü buna borçlu.. Özellikle Nadir Sarıbacakın performansına bayıldım.İnanılmaz doğaldı ve onu hayranlıkla izledim. Başta gelemiycek dediklerinde çok üzülmüştüm. Sonradan söyleşiye Görkem Yeltan ile birlikte katıldılar ve çok zevkli hoş bir sohbet oldu. Hepimizin sorularını içtenlikle yanıtladılar.. Söyleşilerin devam etmesini umuyorum ve sanırım edicekmiş. Herşey çok güzeldi saolun..E. Aral Tuna

  • Dün Beyazperde sayesinde çok güzel bir akşam geçirdik.En başta tüm beyazperde çalışanlarına teşekkür ederim.Biraz geçde olsa bir buluşma oldu (: ve o buluşma anca bu filmle bu kadar güzel hale getirilebilirdi.Uzak İhtimal belki bir baş yapıt olamaz ama samimiyeti ve sıcaklığıyla asla unutulmıyacak filmlerden biri.Aslında beni filmden çok ondan sonraki sohbet ortamı mutlu etti ve özellikle Tarık Tufanın o samimi sohbetini asla unutmıyacağım (: Görkem Yeltanın süpriz yaparcasınca açılan kapıdan girmesi ve Nadir Sarıbacağın resmen koştur koştur söyleşide bulunma çabası, Mahmut F. Çoşkunun ilk salona girdiği anda yüzündeki ürkek gülümseme gecenin güzel karelerinden bir kaçıydı (:Herşey o kadar güzel, o kadar sıcak ve o kadar samimiydiki bu tarz etkinliklerin ve söyleşilerin devam etmesi dileğiyle beyazperde ailesine tekrar teşekkürü bir borç bilir ve iyi çalışmalar dilerim.Halil İbrahim Karagedik

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir