29 Kasım 2004 16:43

Bir Ödül de Selanik'ten

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak yeniden mutlu etti

Ahmet Uluçay'ın son filmi Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak yurtdışındaki festivallerde ödüle doymuyor. 45. Selanik Uluslararası Film Festivali'ne de katılan Uluçay yine eli boş dönmedi ve Mansiyon ödülü kazandı.Daha önce de İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film seçilen Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, 52. San Sebastian Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü kazanmış ve 26. Montpellier'de de En İyi Film seçilmişti.Sona eren Selanik Film Festivali'nin galibi ise İranlı Mohsen Amiyousefi oldu. Khab e Talkh ile En İyi Film ödülünü kazanan İranlı yönetmeni Vremina Zhatvy (Hasat Zamanı) filmiyle Rus yönetmen Marina Razmpezhkina ve Una de Dos (İkisinden Biri) ile Arjantinli yönetmen Alejo Ernan Taube takip etti. Festivalde En İyi Yönetmen ödülü ise, Ördek Avı'yla yarışan Meksikalı yönetmen Fernando Eîmboke'nin oldu.
Yorumlar
  • Bu hafta gösterimde ama hiçbir ünlü oyuncu (manken de olur) oynamadığı için ne yazık ki boş salonlara oynuyor. Büyük keyifle izleyeceğiniz çok güzel bir film ve aldığı ödüller de iyi bir film olduğunun ispatı zaten. Türk sinemasına destek olalım derken işte bu filmlere destek olalım diyoruz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir