31 Ağustos 2006 10:59

Bir Ressamın Anatomisi

Greenaway'in Rembrandt filmine katılım çok.

İngiliz sinemasının dev yönetmeni Peter Greenaway, Avrupa sanatının dev ismi Rembrandt'ın yaşamını ve çalışmalarını beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor. Nighwatching'de İngiliz sinemasının ve televizyonunun kült ismi Martin Freeman ressamı canlandırırken, Eva Birthistle, Nathalie Press, Emily Holmes ve Jodhi May de ona eşlik edecek. Birthistle ressamın eşini, Holmes ve May ise metreslerini canlandıracak...Ressamın Night Watch isimli resminin yeniden yorumlanmasını referans alan yönetmen, filmini Polonya ve Gallerde çekecek. Greenaway'in biyografisi için bir tür biyografik "reprodüksiyon" demek çok mümkün değil. Yönetmen her zaman olduğu gibi, farklı disiplinlerin olanaklarını sinema üzerinden zorlamayı deneyerek farklı bir ressam portresi ortaya koyacak.
Yorumlar
  • böle bir filmin çekilmesi beni mutlu etti diyebilirim .özellikle yaşanmış hayat öykülerini sevdiğimden olsa gerek bu tarza ilgi duyanlardanım..ki bu ressamın hayatı benim için çok ayrı... merakla bekliyorum sadece....

  • Greenaway'in sineması genelde öyküden çok biçime ağırlık verir,kendisi özellikle resim içinde resim yakalama tekniği ile öne çıkar.Ayrıca kendisi zorlayıcı filmlerin de yönetmenidir,referans isteyenler Macon Bebeği,Ressamın Kontratı,Mimarın Göbeği ve Aşçı,Hırsız,Karısı ve Aşığı isimli filmlerine bakabilirler,alışılmadık ve tuhaf işleri olan yönetmenin Rembrandt yorumunu merakla bekliyorum.Saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir