28 Mayıs 2007 09:28

Bir Savaş Korkusu!

Blair Cadısı'nı yaratan Daniel Myrick Ortadoğu'da!

1999 yılında Blair Cadısı'nı çekerek, 20. yüzyılın en sağlam korku filmlerinden birine Eduardo Sanchez ile birlikte imza atan yönetmen Daniel Myrick, Solstice adını taşıyan projesinin ardından The Objective ile farklı bir korku filmine imza atacak.Filmin çekimleri Nisan ayında Fas'ta başladı. Daniel Myrick bu defa bize, özel bir görevle Afganistan'a gönerilen bir grup askerin hiç beklemediği karanlık bir güce karşı savaş vermesini anlatacak.Myrick, metafizik korkular ile güncel savaşın kâbuslarını buluşturan projesi hakkında çok fazla açıklama yapmıyor. Fakat ilginç, politik bir korku filmi kokusu almaya başladığımızı söyleyebiliriz.
Yorumlar
  • Filmde Ufo olayına değinilmiş ama tam anlaşılır değil. Yönetmen bellli ki bişeyleri kurcalamış. Bence değişik bir filmdi. Amerikan sempatisi göndermeler bir kenara bırakılırsa seyredende farklı düşünce ve teoriler oluşturuyor film. Bence şimdiye kadarkilerden çok farklı bir UFO denemesi olmuş ama keşke daha cesur ve açıklayıcı olsaymış 7.5/10 .

  • Film bende hayalkırıklığı yarattı... İlk etapta amerikalı bir askerin her ne kadar amerikalıların tamamı anlamasa da bizler afganistan topraklarında barış gücü olarak bulunuyoruz demesi, politik açıdan tek cümle ile de olsa amerikan popülarizmini senaryoya serpiştirdiklerini hissettirdi bana... Bunun yanı sıra filmde, bir ufo saçmalığı var ki bu da amerikalıların Nasa paranoyasına hizmet etmiş..Filmde gerildim ama gülmekten Afganistan topraklarında lanetlendiklerini düşünen amerikalı askerlerin neden lanetlendiklerine de değinilseymiş belki daha iyi bir senaryo çıkabilirmiş.. Filmin konusu için ne politik, ne savaş ne gerilim, ne gizem hiçbişey diyemiyorum sadece 10 üstünden 1..

  • izledim biraz dramatik bir film olmuş.

  • blair cadısına imza atan yönetmenin, savaş alanına yine kendi türünden bakacak olması, şimdiden heyecan uyandırmaya başladı bile

  • blair cadısı mukemmeldı.ama bu ılgınc bı deneyım olcak gıbı gelıyo yonetmen ıcın -basarılı bı fılme benzıyor izlemek ıcın sabırsızlanıorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir