25 Eylül 2009 10:12

Bir Türk Filmi Daha

Türkiye'nin önemli yönetmenlerinden Çağan Irmak son filmi Karanlıktakiler ile Montreal Film Festivali'ne davet edildi.

Yapımcılığı Mustafa Oğuz tarafından yapılan ve başrollerinde Meral Çetinkaya, Erdem Akakçe ile Derya Alabora'nın oynadığı 'Karanlıktakiler' dünya prömiyerini Montreal'de yapacak. Mustafa Hakkında Her Şey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam gibi filmlerin başarılı yönetmeni Çağan Irmak'ın son filmi Karanlıktakiler dünyanın en önemli ve prestijli festivallerinden biri olan Montreal Film Festivali'nde Dünya Sineması'na Bakış/Focus on World Cinema' bölümünde gösterilecek. Bu yıl 27 Ağustos -6 Eylül tarihleri arasında 33.sü gerçekleştirilecek olan festivalin 'Dünya Sineması'na Bakış Bölümü'nde, dünyanın dört bir yanından pek çok önemli yönetmenin filmleri kültürel çeşitlilik, ülkeler arası diyalog sağlamak için bir araya geliyor. Atıl İnaç'ın filmi Büyük Oyun da festivalin bu bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.Karanlıktakiler 2 Ekim 2009 tarihinde Türkiye'de vizyona girecek. FİLMİN KONUSU İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • çağan ırmak bir gişeye çalışıyor bir de kemdine. mustafa hakkında her şey-babam ve oğlum-ulak-ıssız adam... karanlıktakiler, gişede parlak bir iş yapamaz gibi geliyor bana. fragmanını seyretmiştim. fragmandan öte bir senaryo vaadettiğini zannetmiyorum. afişi bile izleyiciye, babam ve oğlum ya da ıssız adam gibi bir film bekleyen gelmesin diye bağırıyor. ( bu iyi bir şey tabi ) açıkçası benim de pek bir beklentim yok. şimdiye kadar çektiği filmlerden anladığım kadarıyla ırmakın en büyük zaafı, senaryo yazımı konusundaki potansiyelinin oldukça kısıtlı olduğunu göremeyip destek almaması. hoş, bu konuda yardım alabileceği bir türk yetenek var mı bilmiyorum. bir yazarla ne bileyim bu işlerden anlayan bir sözelciyle kafa kafaya vermesi gerekiyor. yoksa farklı sosyokültürel yapılardan gelen benzer nevrotik özellikler taşıyan erkek karakterlerin hikayesini nereye kadar satabilecek? çok iyi bir yönetmen ama yeteneklerinin sınırını görmekten, göstermekten korkan bir yönetmen olarak adını sinema tarihine yazdırma tehlikesi yaşadığını birilerinin ona söylemesi gerekir. mustafa hakkında her şey den sonra yaptığı filmlerde prodüksüyon kalitesi, yönetmenlik anlayışı gelişti. MHH, zayıf senaryosuna rağmen türk sinemasında ilk defa işlenen temalar ve sıkı bir yönetimle iyi düzeyde bir filmdi. ama sonrasında çektiği filmlerde senaryo, karakter yaratımı, olay örgüsü oluşturma anlamında MHHnin gerilerine düşmeye başladı. bu dönemlerini pişme dönemi olarak görürse çağan ırmaktan ilerleyen yıllarda çok iyi filmler izleriz. ama "ben oldum" demeye başlamışsa kendisine değil bizlere, gerçek sinemaseverlere yazık etmiş olacak.

  • sabırsızlıkla usta yönetmeninizim filmini bekliyorum.çok şey bekleyipde gerçekten bunları bulabileceğimize de eminim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir