6 Aralık 2011 01:00

Birileri Angelina'yı fena kandırmış

Angelina Jolie'nin filmi daha vizyona girmeden tartışma yarattı.

Jolie, Vanity Fair dergisine verdiği söyleşide, filmin Balkanlarla ilgili olduğunu anımsatarak, Türkçe'de bu bölgenin adının bal ve kan kelimelerinin birleşiminden oluştuğunu öğrendiği için bu ismi verdiğini öne sürdü.

Oysa Türkçe'de sarp ve ormanlık sıradağ anlamına geliyor.

ÇALINTI TARTIŞMASI
Jolie'nin Bosna Savaşı sırasında Sırp güçlerin uyguladığı tecavüzleri konu alan filmi önümüzdeki günlerde vizyona girecek. Ancak film daha vizyona girmeden tartışma yarattı.

İsim konusundan önce geçtiğimiz günlerde de Hırvat gazeteci James J. Braddock, söz konusu hikayenin 2007 yılında basılan bir kitabından alınarak, izinsiz olarak filme uyarlandığını ve bu nedenle Jolie'yi dava edeceğini söylemişti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir