29 Ekim 2010 00:00

Bitlis'te bütün köylere sinema

Bitlis'te gezici sinema ve tiyatro aracının alınmasıyla birlikte bütün köylerde ve mahallelerde, sinema ve küçük tiyatro gösterileri sunulacak.

Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, gezici sinema ve tiyatro aracı almak için Sosyal Destek Programı'na (SODES) sundukları projenin kabul edildiğini bildirdi.

Işıkgör, hazırladıkları projenin hayata geçmesiyle birlikte bütün köylerde ve mahallelerde, sinema ve küçük tiyatro gösterileri sunacaklarını bildirdi.

Gezici sinema ve tiyatro aracının mobil bir kültür merkezi olacağına dikkat çeken Işıkgör, şöyle konuştu:

''Gezici sinema ve tiyatro aracı almak için SODES'e sunduğumuz proje kabul edildi. Proje kapsamında gezici sinema ve tiyatro aracı alacağız. Projemiz Devlet Planlama Teşkilatı'ndan (DPT) geçti. Projemizin süresi 1 yıl. Fakat aracımız artık sürekli olacak. Projemizin tutarı 242 bin TL'dir. Bu proje bizim için çok önemli. Araç ilimizde mobil bir kültür merkezi olacak. Gezici sinema ve tiyatro aracını yakında alacağız. Bütün köylerimizde ve mahallelerimizde stand up ve değişik küçük tiyatro gruplarını götürüp, köy meydanlarında halkımıza tiyatro ve sinema gösterimi yapacağız.''

Proje kapsamında Van Devlet Tiyatrosu (VDT) ile görüştüklerinin ve VDT'nin de kendilerine bu konuda destek sunacağını açıklayan Işıkgör, sunulan bu desteğin kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Işıkgör, ''Bu destekle işlerimiz daha kolay yürütülecek. Artık sanatı götürmek için ulaşılmayacağımız bir yer kalmayacak. Her yeri gezeceğiz ve her yere tiyatro ve sinemayı götüreceğiz. Herkes sinema ve tiyatro izleme şansına sahip olacak. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Işıkgör, aracın alınması için gerekli çalışmalara başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
  • Aaaa ne kadar güzel bir olay bu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir