24 Aralık 2003 00:47

Biz Bu Efektleri Daha Önce Görmüştük

Matrix'in devam filmleri görsel efektlerini Oscar'da yarıştıramıyor...

Günümüz sinemasında görsel efektlerin yeri tartışılmaz. Doğal olarak yarışmaların görsel efekt kategorileri de, birbirinden iddialı filmlerin rekabetine sahne oluyor.Önümüzdeki sene Oscar yarışında bu dalda yarışacak filmler de belli olmaya başladı. En İyi Görsel Efekt aday adayları arasında, Matrix'in devam filmlerinin bulunmaması dikkat çekiyor. Matrix'in 99 yılında bu daldaki ödülü almasının ardından, devam filmlerine şans tanınmadı. Ama seçilen filmlere de dikkatinizi çekmek isteriz:Sadece olağanüstü savaş sekansıyla bile rakiplerini geride bırakacak olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, yeşil canavarı makul bir şekilde beyazperdede canlandıran Hulk aday adayları arasında öne çıkıyor sanki. Diğer filmler, Karayip Korsanları, Dünyanın Uzak Ucu, henüz izleyemediğimz Peter Pan, başarılı bir devam filmi olan Terminator 3 ve X-Men 2.Bu filmlerden Oscar yarışına girmek için seçilecek olanlar ise Ocak ayında açıklanacak. Daha sonra ise yukarda resmini gördüğünüz şahıs ödül almak için sahneye çağrılırsa hiç şaşırmayın!
Yorumlar
  • yüzüklerin efendisi tek başına herşeyi hak ediyo matrix e gelince bence çok iyi olmuş o filimi tam olarak anlayamamıştım bile

  • BU YÜZÜKLERİN EFENDİSİ GİBİ SIKICI FİLM GÖRMEDİM.>BU FİLME BİDE ÖDÜL VERİYOLAR.BENCE MATRIX'I ALMAMALARI ÇOK İLGİNÇ.AMA Bİ ARA YÖNETMENLER KOYMADI DİYE DUYMUŞTUM.SİZİN BİLGİNİZ VARMI BU KONUDA?BELKİDE YÖNETMENLER OSCAR'A ADAY GÖSTERMEMİŞLERDİR.

  • Haber cok şaşırtıcı, ben bu yıl matrixi aday olarak bekliyordum büyük bir hevesle ama olmadı.Bu bilgilere dayanarak bu yılki görsel efekt adayları;Lord of the rings:the return of the kingThe hulkDünyanın uzak ucu veya peter pan.Ve ödül LOTR:ROTK

  • Reloaded ve Revolution'daki bazı şeyler akademiyi muhtemelen rahatsız etmiştir , bence tamamiyle yanlı bir karar.Akademi bu kararıyla öncekilerde de olduğu gibi ne kadar yanlı ve aptal bir kurum olduğunu kanıtladı.Lotr ve Terminatör 'ü sevmem Matrix i sevmiyorum anlamına gelmez.Ama MATRIX 'i tek geçerim.Son söz olarak Fight Club'a bir tek bile oscar vermeyen zihniyetten kaçının derim size.

  • ödülün matrix'e verilmemesini belki kabul edebilirdim. Ama okadar filmin yanında aday bile olamamasını kaldıramıyorum.yüzüklerin efendisinin ilk iki filmine zaten bu ödülü verdiler 3'te kullanılan efektlerde 1 ve 2'dekinin aynı.Bu yüzden bence marix'e verilmeliydi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir