7 Kasım 2003 12:33

Biz Niye Yüzüklerin Efendisi Yapamıyoruz?

Sir Ian McKellen, İngiliz yapımcıları büyük yapımlara destek vermemekle eleştirdi!

İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'ne Variety'nin vereceği ödülü almak için katılan dev oyuncu Sir Ian McKellen, bağımsız sinemaya adanan gecede, İngiliz yapımcıları dev bütçeli filmler yapmamakla eleştirdi. 64 yaşındaki sanatçı bir parçası olduğu Yüzüklerin Efendisi'ni de örnek filmler arasında gösteriyor."Neden İngiltere'de daima küçük ve bağımsız yapımlarla yetiniyoruz? Neden Yüzüklerin Efendisi gibi harika bir film bu ülkede yapılamıyor?" diye de soruyor McKellen. Doğrusu, oyuncunun yılın bağımsız filmlerinin değerlendirildiği bir gecede bu tür açıklamalar yapması oldukça cesaret işi. Yakın zamanda ülkemizde de izleme fırsatı bulduğumuz Stephen Frears imzalı Kirli Tatlı Şeyler, aynı gecede dört ödül birden kazandı. Geceye genel olarak göçmenlerin dünyasına eğilen filmlerin ağırlığını koyması ise dikkat çekti.
Yorumlar
  • Sinemada en önemli etken risk.Peter jackson yüzüklerin efendisi için 7 yıl uğraştı dolayısıyla büyük bir risk aldı ya beğenilmeseydi?Ben artık bu saatten sonra türk sinemasının sektör haline geleceğini hiç sanmıyorum.Arada sırada uzak gibi hoş filmler yapılır ama daha fazlasını bekleyemiyorum keşke haksız cıksam.I an Mckellenın isteğine gelince bu tarz büyük projeler için büyük paralar gerekiyor kendine güvenen her yönetmen böyle başarılı işler cıkarabilir.

  • önemli olan ingilizler değil önemli olan bizler neden böyle filmler yapamıyoruz bunun cevabı önemli

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir