8 Mart 2018 12:03

Black Panther Oscar'a mı gidiyor?

Marvel yapımı film, önümüzdeki yıl Oscar’ın sempatisini kazanabilir gibi görünüyor.

Geçtiğimiz akşam düzenlenen, 90. Oscar Ödülleri Töreni'nde herhangi bir adaylığı bulunmayan Black Panther filmi buna rağmen çok konuşuldu.

Törende sunucu Jimmy Kimmel, Black Panther‘ın büyük gişe başarısından uzun uzun bahsederek Marvel filmlerinin üstünlüğü hakkında espriler yaptı.
Ödül takdim etmek için gecede bulunan Chadwick Boseman ise kırmızı halıda yürüdüğü esnada "Wakanda’nın kralı" olarak kendisine mizahi bir biçimde seslendirme yapıldı. Kendisi de cevaben Wakanda Forever (sonsuza dek wakanda) diye bağırdı.

Black Panther‘ın önümüzdeki yıl bazı önemli kategorilerde Oscar’ın sempatisini kazanabileceği yönünde çıkarımlar var. Christopher Nolan'ın, Black Panther'in seneye akademi ödüllerinde en iyi film dalında yarışacağı yönünde konuşmaları olduğu iddia edildi.

Black Panther gelecek yıl adaylar arasında olursa bu Oscar tarihinde epey büyük bir değişiklik demektir, böyle bir süper kahraman filmini en iyi film dalında aday olarak görmemiştik daha önce. Bu yıl bir süper kahraman öyküsü olarak sadece "Logan" teknik ödüllerden farklı olarak en iyi uyarlama senaryo adaylığında bulundu ve ödül kazanamasa da bir geleneği kırdı diyelim. Bakalım gelecek sene Akademi: wakanda forever! mı diyecek...
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir