11 Aralık 2003 13:57

Blake Beyazperdede

İngiliz şair ve ressam William Blake'in yaşamı ve sanatı sinema filmi oluyor.

Video sanatçısı Sam Taylor-Wood, İngiliz ressam, şair ve "hayalperest" William Blake üzerine hazırlayacağı ilk uzun metrajlı filmi Jerusalem ile kamera arkasına geçmeye hazırlanıyor. Filmde Blake'i Ray Winstone canlandıracak. Görüntü yönetmenliğini ise Saatler'in görüntücüsü Seamus McGarvey üstleniyor.Yapımı ilham veren, 2001 yılında Londra Tate Modern'de açılan William Blake çalışmaları sergisi olmuş. Yönetmen, sanatçının bugün ble delilik olarak yorumlanabilecek olan sıradışı sanrılarını da konu edineceğini açıklıyor.1757-1827 yılları arasında yaşayan Blake, şiirleri ve resimleri ile aynı anda hem son derece kişisel hem de evrensel olmayı başarmış bir sanatçı olarak kabul ediliyor. Anarşist kimliğiyle de pek çok incelemelere konu olan Blake, yarattığı kişisel mitoloji ile de tüm zamanların en heyecan verici hayalperestlerinden biri olarak kabul ediliyor.
Yorumlar
  • Blake'in masumluk şarkıları ve olgunluk şarkıları kadar iyi yazılmış ve resmedilmiş sanat eserleri var mıdır bilmiyorum.Blake'in daha birçok projede ele alınmasını diliyorum.

  • Bende gerçekten heyecan uyandıran bir proje. Merakla bekliyorum...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir