8 Nisan 2004 11:46

Blob

Steve McQueen'li kült bilim kurgu filmi yeniden yazılıyor...

"Eski korku filmleri özenle ve itinayla yeniden çekilir" dönemi yaşıyoruz bir süredir. Yarın bu furyanın taze örneklerinden birisi sinemalarımıza geliyor. George Romero'nun korku sinemasının başyapıtlarından kabul edilen Ölülerin Şafağı filminin MTV'leştirilmiş bir güncel versiyonunu izleyeceğiz. Yeniden yapımların sinemaya katkısı tartışılır ama tarihin loş köşelerinde kalmış pek çok ilginç çalışmayı yeniden gündeme getirmesi ve özellikle yeni kuşaklara tanıtması iyi oluyor. 1958 yapımı korku bilim kurgu filmi The Blob da bunlardan birisi. Senarist Joe Ballarini Warner Bros. için bir yeniden yapım kaleme alıyor.Yapımda başka bir gezegenden "ziyarete" gelen gizemli, kırmızı renkli jölemsi bir yaratık büyüyerek küçük bir kasabayı tehdit etmeye başlıyor. Olayları erken teşhis eden bir genç ise aileleri bu tehlikeye karşı uyarmaya çalışıyor. Steve McQueen'in ilk kez bu film için kamera önüne geçtiğini de hatırlatalım. Geceyarısı sinemalarının favori kült filmini yenilemek bize pek mantıklı gelmedi doğrusu.
Yorumlar
  • Chuck Russel'ın versiyonunu çocukluğumda baya izlerdim.. Severdim o filmi, b filmi olarak eğlenceli bi filmdi; küçük amerikan kasabası, ilginç genç karakterler ve uazylılar...Hatta hatırlayan hatırlar, harika bi prezervatif esprisi de vardır o filmde... :)

  • "The Blob" un aslında halihazırda bir yeniden çevrimi var. 1988 yılında Chuck Russell tarafından yeniden çevrilen bu versiyonuna makalenizde değinmemişsiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir