11 Haziran 2010 00:00

Bollywood usulü Hitler filmi geliyor

Dear Friend Hitler, Hint sinemasının Nazi liderini anlattığı ilk filmi olacak. Filmin 3. Reich'ın son günlerini ele alacak.

Filmde Adolf Hitler'i daha önce televizyon için Gandhi'yi oynayan Anupam Kher, Eva Braun'u ise geçmiş yıllarda Hindistan güzeli seçilen ve romantik komedi filmlerindeki rolleri ile tanınan Neha Dhupia oynayacak.

Verilen bilgilere göre filmde Hitler'in son günlerini geçirdiği Berlin'deki sığınakta yakın çevresinde bulunan insanlarla ilişkileri ve bu son günlerde uzun yıllar birlikte olduğu Eva Braun'la aralarında geçenler anlatılacak. Hint gazetelerine göre film Hitler'in esrarengiz kişiliği, son günlerinde girdiği paranoyalar ve dehasına bir bakış atmayı amaçlıyor.

Hitler'i oynayacak Anupam Kher yönetmen Rakesh Ranjan Kumar tarafından Nazi diktatöre fiziksel benzerliği nedeniyle seçilmiş ve rolü için sabırsızlandığını belirtiyor. Kher, Hitler'in tarihteki en ilgi çekici karakterlerden biri olduğunu kendisinin ise bu rol için iki kat fazla çalışması gerektiğini söyledi.

Yönetmen Kumar, yirminci yüzyılın "en başarılı kaybedeninin" üzerine çalışmayı istediğini belirtmiş. Hitler'i lider olarak başarılı bulduğunu söyleyen Kumar onun kişiliğindeki sorunları ve problemlerini anlatacağı filmi uluslararası olarak gösterime çıkarmayı planlıyor. Filmin sadece savaş veya Hitler'in aşk hayatını anlatan bir film olmayacağını belirten Kumar, ayrıca hakkında çok az konuşulan Eva Braun'a da değineceğini söylüyor. Eva Braun'un 17 yaşından beri Hitler'in sevgilisi olduğunun altını çizen ve son günlerine kadar nasıl beraber geldiklerini göstermeyi amaçlıyor. (Adolf Hitler ve Eva Braun 30 Nisan 1945'te beraber intihar etmeden 42 saat önce Berlin'deki sığınakta evlenmişlerdi.)

Hitler'in portresi sinemada pek çok kez ele alındı. 2004'te Alman yapımı Çöküş (Downfall) en iyi yabancı film dalında Oscar'a aday olmuştu. Alec Guinness'in Hitler'i oynadığı İngiliz yapımı 1973 Hitler'in son on günü adlı filmde hatırlananlar arasında yerini aldı. Dear Friend Hitler ise diktatör hakkındaki ilk Hint yapımı olacak.

Yorumlar
  • Adamlar dünyayı yanlarında, Almanlarıda baskı altında tutmayı çok iyi beceriyorlar. Her sene yeni bir hitler filmi yapıyorlar. hem insanlara bakın bize zulüm edildi bizler ne yapsak yeridir mesajı veriyorlar hem Alamanları baskı altında tutup her istediklerini yaptırıyorlar. mesala yahudiler almanyada vergiden muaftır, çalışan her alman yahudilere kan parası ödemek zorundadır ve bunun gibi bir sürü şey daha.... ama yıllardır filistine hitlerin yaptığundan çok daha fazlasını yapıyorlar kimse çıkıp filmini çekemiyor....

  • ne zaman cıkıyor film

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir