1 Temmuz 2003 18:18

Boyle'a Tam Not

İngiliz korku filmi 28 Gün Sonra, Amerika'da övgü topladı.

2002 yılında İngiltere'de vizyona girdiğinde, izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not alan 28 Gün Sonra, 27 Haziran'da Amerikalı izleyicilerin karşısına çıktı. Danny Boyle filmi özellikle de korku sineması sitelerinde bolca övgü topladı. Türün belli başlı yapımlarına göndermelerle dolu olmasına rağmen, klasik bir zombie filmi olmadığının altı çiziliyor. Korku kültürü dergisi Fangoria'nın haberine göre, vizyona girdiği ilk gün izlemek için sinemaya gelenler arasında, korku edebiyatının ünlü ismi Stephen King de bulunuyor.Korku sitesi esplatter.com'da yer alan bir yazı, 28 Gün Sonra'nın son yıllarda İngiltere'den gelen en iyi korku filmi olduğunu yazıyor. Filmin çıkış noktası nedeniyle bir zombie filmi sayılamayacağı ama buna rağmen, türün usta ismi George Romero'ya bolca saygı duruşu içerdiği söyleniyor. Sınırları zorlayan yapımla ilgili tek eleştiri ise; filmin finaline dair. Filmin genelini ve finalini öğrenmemize kısa bir süre kaldı: 28 Gün Sonra, 18 Temmuz'da sinemalarda! Kısa bir zaman kaldı...
Yorumlar
  • FİLM SON DERECE GÜZEL HAZIRLANMIŞ,KARAKTERLERİN DAVRANIŞINDA UFAK TEFEK TUTARSIZLIKLAR VAR AMA YİNEDE FİLME GÖLGE DÜŞÜRMÜYOR.BU ARADA FİLM BİR KORKU YA DA GERİLİM FİLMİ DEĞİL,O NİYETLE GİDENLER MALESEF HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAYACAK.HER NE KADAR GERİLİM FİLMİ OLMASA DA YİNEDE FİLM BOYUNCA KENDİNİZİ GERİLMEKTEN ALI KOYAMIYORSUNUZ.FİLMİN VERDİĞİ MESAJ DA ÇOK ÇOK GÜZEL(MATRIX GIBI ÇORBA ETMEMİŞLER)

  • Ne zamandır şöyle güzel bir korku filmi seyredemiyorduk, özellikle zombie lafı geçince heyecanlandığımı belirteyim.Çünkü uzun süredir teen slasher'lerden başka tipte korku filmi göremiyorduk.Eski korku filmlerine ve George Romero'ya yapılan göndermeler başarılı bulunduğuna göre güzel bir korku filmi seyredeceğiz demektir.İnşallah diyelim ve bekleyelim....

  • hayır yanlış 28 değil 16 gün sonra... :)

  • walla biz de merakla bekliyorz :) 11 temmuzda giriyo gösterime sanırım :)) sıkı bi şekilde korkucaz buna inanıyorum :)))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir