11 Mart 2005 16:18

Boyle'un 28. Haftası

İngiltere'yi işgal eden zombilerin akıbeti belli oldu

Danny Boyle'un 2002'de oldukça düşük bir bütçeyle ve dijital kamerayla çektiği, sonunda da beklenmedik bir başarı yakalayan filmi 28 Gün Sonra seri olma yolunda olduğunu uzun zaman önce duyurmuştuk. Boyle, Sci-Fi Wire'a yaptığı açıklamada, devam filmi 28 Weeks Later'da (28 Hafta Sonra) zombileri ve seyircileri nelerin bekleyeceğini açıkladı.Rowan Joffe'yle senaryo yazımını bitiren yönetmen, yeni filmde İngiltere'nin artık tamamen ıssız bir adaya dönüştüğünü söylüyor. ''Artık adada kimse kalmadı ve hayat tamamen bitti. Olayın üzerinden altı ay geçtikten sonra Amerikalılar adayı temizlemek için geliyorlar''.Şimdiden heyecanla beklediğimiz 28 Hafta Sonra'yla ilgili Boyle'un üzücü açıklamaları da yok değil. İlki, yine bu sayfalarda okuduğunuz gibi, yeni filmi kendisinin yönetmeyecek olması. İkincisi ise ilk filmin yıldızlarının yokluğu. ''Tamamen yeni bir kadro olacak. Zaten oyuncular çok yoğunlar. Cillian Murhy, Batman Başlıyor'da, Naomie Haris ise Karayip Korsanları'nın ikincisinde rol alacak. İkisine de bol şans diliyorum'' diyen Boyle yeni filmde sadece yapımcı olmayı tercih ediyor. Yine de Boyle'un arkasında durduğu senaryoyu ve 28 Hafta Sonra'yı sabırsızlıkla bekliyoruz. Beyazperde.com'u tıklamaya devam edin, zombileri bekleyen her tehlikeden ilk sizin haberiniz olsun.
Yorumlar
  • Yaf bana göre 28 Days Later'ın sonunda kurtulanların ne durumda olacağının açıklanması gerelirdi keşke onlarda oynasaydı özelliklede 28 Days Later'da izlediğimiz Jim (Cilian Murphy) ahh ahh keşke..

  • yasasııııııııııın

  • 28 days later kendi türünde mükemmeldi. fazla para harcanmamış ama zombiyi oynayan oyuncular görsel efektle değil "oyunculukla" korkutucu olmayı başarmışlardı hele o askeriyedeki zenci zombiyi unutamıyorum. 2.si ise aynı yönetmen aynı oyuncular olmayacaksa hiç çekilmesin hiçbişeye benzemez.

  • Hayatimda gördüğüm en dandik filmlerden birinin 2. serisini çekilmesi gayet saçma , zombi ya da hastalıklı insan ne farkeder senaryo kısır , ingilizler farklidir tezini kullandi ve insanlar afişe tav olup gitti diyebiliriz. 2.yi çekmesinler mutlu olurum

  • evet ilk filmdekiler zombi değil hasta insanlardı. fena film değildi.ikincisinde amerikalılar işin içine girince canım sıkıldı şimdi. hakikaten de amerikan karşıtı olup çıktık galiba.umarım yankiler gidip ingiltere'yi kurtarmazlar, mutlu sonla bitecekse hiç yapmasınlar daha iyi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir