25 Eylül 2009 10:12

Bozkırda Yeşeren Tarih

ODTÜ Tarihi adlı film 27-28 Haziran tarihleri arasında seyirciyle buluşacak...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bünyesinde çalışan Görsel İşitsel Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (GİSAM) hazırladığı ODTÜ Tarihi adlı belgesel film 27-28 Haziran tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Berrin Balay Tuncer ve Önder M. Özdem'in yönettiği film, ODTÜ'nün kuruluşunun 50. yıllık tarihini, geçmişi bugünle buluşturmayı amaçlıyor.Bilgehan Öğel'in koordinatörlüğünde hazırlanan ODTÜ Tarihi üç yıl süren bir ekip çalışması sonucunda gerçekleştirildi.1956-1963 yılları arasında geçen "Bozkırı Yeşertenler" başlıklı ilk bölümde bir hayalin peşinden koşarak Ankara bozkırında, kısa süre ulusal ve uluslararası arenada kabul edilecek ODTÜ'yü kuranların öyküsü anlatılıyor. Filmin ikinci bölümü olan "Zor Yıllar" ise başkaldırının ve umudun zamanına götürüyor seyirciyi ve 1964-1980 yılları arasında üniversitede yaşanan olaylar ışığında Türkiye tarihine bakıyor. Rektörler, öğretim üyeleri ve öğrencilerin tanıklığında ODTÜ'nün devrimci, sol tarihinin yazılmaya başlandığı bu döneme yeni, özgün bir bakış getiren film, 27-28 Haziran tarihlerinde ODTÜ'de gösterilecek.
Yorumlar
  • Güzel bir proje gerçekten,bir çok merak ettiğiniz sorunun cevabını bu belgeselde eminim bulacaksınız.

  • Bir Odtülü olarak boyle bir belgeselin hazirlanip beyazperdeye yansitilmasindan cok gurur duydum. Ilk bolumunu seyretme fursatini buldum ve cok keyif aldim. Umarim herkes en az benim kadar keyif alir bu belgeselden...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir