25 Eylül 2009 10:12

Bozkırın Ozanı

Cengiz Aytmatov'un eserlerinden uyarlanmış altı film Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde...

Bu yıl zengin film ve etkinlik programıyla izleyici karşısına çıkacak olan Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde, 10 Haziran 2008 tarihinde aramızdan ayrılan, eserleri 157 dile çevrilen ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un eserlerinden uyarlanmış altı film Bursalı izleyicilerle buluşacak.  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 28 Kasım- 4 Aralık 2008 tarihleri arasında gerçekleştireceği festivalde Kırgız edebiyatının dünyaca ünlü ismi Aytmatov eserlerinden uyarlanan; Mikhalkov Konchalovsky'nin yönetmenliğini yaptığı 1996 yapımı İlk Öğretmenim; Tolomush Okeyev'in 1975 yapımı Kızıl Elma; Bolotbek Shamshiyev'in 1976 yapımı Beyaz Gemi; Sergei Urusevsky'nin 1969 yapımı Elveda Gülsarı; Bakyt Karagulov'un 1996 yapımı Boranlı İstasyonu ve Monica Teuber'in 1994 yapımı Cemile filmleri gösterilecek. Film gösterimlerinin yanı sıra, gerçekleştirilecek Cengiz Aytmatov konulu panele, Kırgızistan'dan yönetmen Bakyt Karagulov, Kazakistan'dan sinema tarihçisi ve eleştirmen Gulnara Abikeyeva ve Türkiye'den araştırmacı Dr. Mustafa Çetin katılacak. 
Yorumlar
  • Ne kadar şanslılar... Bu filmlere ulaşmak kolay değil.Ben "Beyaz Gemi"yi çok merak ediyorum. Nasıl çekilmiştir acaba...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir