13 Mayıs 2003 23:41

Bozuk Yüzük Kardeşliği Üzüyor!

Yüzük Kardeşliği'nin DVD ve VCD'leri tüm dünya ile birlikte 6 Ağustos'tan bu yana bizde de satılıyor. Ancak bozuk çıkan VCD'lerle ilgili yoğun şikayet var.Üyelerimizden gelen, Türkçe altyazılı VCD'lerin bozuk olduğu yönündeki yorumlar, bir süredir Beyazperde.com forum alanlarında boy gösteriyor.Konuştuğumuz bir Beyazperde.com üyesi, "arkadaşımla D&R'dan aldıgımız altyazılı vcd bozuk çıktı onun için gidip değiştirmek zorunda kaldık. Çevremdeki birkac kişiden de aynı seyi duydum..." şeklinde yorum yaptı.Olayı araştıran Beyazperde.com muhabirinin ulaştığı Idéefixe Web ve Satış Direktörü Deniz Karabacak sorunlu VCD'ler olduğunu doğruladı. "Ses patlaması ve bir çeşit görüntü bozukluğu varmış," diyen Karabacak, "Geri iade ediliyor ürünler, yenileri de kontrol edilerek gönderiliyor..." şeklinde konuştu.ilk partinin ciddi oranda bozuk çıktığı bilgisini aldığımız Idéefixe yetkilileri bozuk çıkan VCD'leri değiştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler.Bir başka merak konusu da DVD'lerdi. Edindiğimiz bilgilere göre ilk iki günde 20 bin adet DVD dağıtılmış durumda. Idéefixe yetkilisi, bunlardan 1.000 adedini kendilerinin aldığını ve neredeyse hepsinin satıldığını açıkladı.Bu haber yayına girdiği saatlerde, daha detaylı bilgi için önceden iletişim kurduğumuz Umut Sanat'tan henüz hala bir açıklama gelmemişti.
Yorumlar
  • rassale'nin dediği gibi Palermonun jendi ürettiği filmlerin görüntü ve ses kalitesi berbat ayrıca görüntü formatı 2.35.1 yada 16/9 değil 4:3 gibi berbat bi format olan tam ekran birde iyi filmlere bu yöntemi uygulyaınca insan sinir oluyor kardeşim yaptır kopyaları almanyada kimsenin dublajda istediği yok altyazılı bastır dağıt sonra.....

  • Ben kiraladım hiç bi bozukluk yoktu almayı düşünüyom inşallah bozuk çıkmaz

  • İdeefixe aracılığıyla DVD'yi ilk gün edindim. Benim izlenimime göre hiçbir hata göremedim. Üstelik ses kalitesini neredeyse diğer DVD'lere kıyasla daha bir etkileyici buldum. 5.1 Dolby Hoparlör sisteminiz evde kuruluysa neredeyse arkadan saldıracak bir Goblin bekler duruma bile düşüyorsunuz..

  • Bu rezil formatın bu denli yaygın hale gelmesine yol açan şirketler beter olsun. Tıpkı Avrupa'da olduğu gibi DVD yaygınlaşırken VHS korunmalıydı. Ama bu beceriksizler bir kaç yıl önce yasal VHS kopyalarını bile bozuk bastılar. Palermo'nun yerli üretim DVD'leri de yerlerde sürünüyor kalite açısından. Bu işi beceremiyoruz kabul edin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir