28 Ağustos 2006 13:01

Broken Saints

İnternetin çılgın animasyonu...

Brooke Burgess, Ian Kirby ve Andrew West, 2001 yılında çizgi roman ve animasyonu buluşturan flash animasyonlarını, internet üzerinde paylaşmaya başladılar. Yaratıcılarının "sinematik roman" dedikleri Broken Saints, konuşma balonlarıyla, kısıtlı bir animasyonu buluşturuyor ve Tobias Tinker ile Quentin Grey'in müziğiyle derinlik kazanıyordu.Proje öyle tuttu ki, 2001-2003 arasında 24 bölümden oluşan, toplam 12 saatlik bir flash serisi çıktı ortaya. Politik ve dini göndermelerle dolu olan Broken Saints, dünyanın farklı yerlerinde yaşamlarını süren dört ayrı kişinin garip bir mesajı takip etmelerini, sadece kendilerine ulaşan bu gizemli mesajın sırrını çözmelerini anlatıyor.Onlarca ödül alan seri en son, 2005 yılında yaratıcı konsepti ile Rue-Morgue Ödülü ve Kanada Yeni Medya Ödülü'nün sahibi oldu. Her ne kadar internet için hazırlanmış olsa da, artık internet üzerinde legal olarak bulunmayan Broken Saints'in bu ay DVD'si çıktı. DVD'de konuşma balonları ayrıca selendirilmiş.Özellikle mistik bilim kurgulardan hoşlananlar, daha fazla bilgiyi serinin sitesinden alabilirler.
Yorumlar
  • fragmanını izledim.gerçektende fantastik ve bilim kurgu öğeleri birbiri içerisinde iyi harman edilmişe benziyor.Kült bir animasyon olmaya yakın.Ama animasyonun tamamını izlemeden karar vermemek lazım.

  • hhhhhhhhmmmmmm..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir