13 Mayıs 2003 23:41

Bryan Singer'a X-Men 2 Sorgusu!

San Dieoga'daki Comic-Con çizgi roman fuarına katılan yönetmen Bryan Singer, hayranların X-Men 2'yle ilgili sorularına çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz yanıtlar verdi. İşte adeta sorguya çekilen Singer'ın sorulara verdiği yanıtlardan meraklısını çıldırtacak bir demet:İkinci filmin konusu hakkında bir şeyler söyleyin: "Temel olarak insanlar ve mutantlar arasındaki problemler hakkında. İnsanlarla sorunlar önemli bir noktaya geliyor. Gerilim artıyor ve daha çok yaşam tehlike altına giriyor."X-Men ve X-Men 2'yi karşılaştırın: "İlk film, ikincisi için hazırlanmış bir fragman gibi. O zaman bir çok karakteri oturtmak çok zor olmuştu. Oyuncular canlandırdıkları karakterleri, öyküyü ve bu sanal dünyayı keşfetmekle meşgullerdi. Çok zordu. Şimdi bu kez, X-Men evreninin kaslarını esnetme zamanı. İlkinden çok daha fazla zamanımız var."X-Men 2'deki olayların üçüncü filmi nasıl etkileyeceği üzerine: "Bu filmde, daha sonra olacaklar için zemin teşkil edecek çok fazla şey var. Ama neler olacağını ağzımdan kaçırmadan bunlardan bahsetmem taktir edersiniz ki çok zor. (kahkahalar) Çok şiddetli şeyler olacak ve bunlar bizi üçüncü filme taşıyacak.""Bu film daha çok insan olmakla ilgili. Hem global bir perspektifte hem de X-Adamlar perspektifinde hayatları tehtid eden bir insan karakter var."Üçüncü film daha da derine dalacak, ama yine de kişisel olacak, bir kişilik yolculuğu gibi. Bu filmde ise Wolverine üzerine gidiyoruz. Ve insan doğasının içerdiği tehtidin üzerine. Bu benim çok ilgimi çekiyor."Filmde Gambit var mı? "Hayır. Şey aslında... bir sahnede, ama..."Filmde Beast var mı? "Beast? Hayır. Şey... çok özel olmayan bir şey var ama..."

Halle Berry'nin oynadığı Storm karakteri bu filmde daha çok gösterilecek mi? "Ah, evet. Altın heykelciği (Oscar Ödülünden bahsediyor) kaldırıp attı ve daha çok istiyorum diye bağırdı. Bir buçuk - iki yıl önce, filmi bitirdiğimizde Avrupa'da tanıtım yapıyorduk ve Halle'ın doğumgünüydü. Üzerinde maytap olan bir pasta alıp ona verdim. Üfleyip söndürmeye çalıştı ve başardı! Ona ne dilediğini sordum o da ikinci filmde yapacak daha çok iş istedi."Herkesin bildiği gibi çok yetenekli bir oyuncu ve yapacağı daha çok şey olacak. Öte yandan da bu kadar çok karakterin hepsine fazlasıyla rol vermenin ne kadar zor olduğunu takdir edersiniz. Özellikle de elinizde Wolverine, Rogue, Xavier ve Magneto varken."Juggernaut ya da Danger Room (Tehlike Odası) var mı? "Hayır, hayır. Juggernaut karakterini kişisel olarak çok seviyorum ve bence Danger Room konsepti de çok cool ama öykü yüzünden... Danger Room dizanyları üzerinde epey çalıştık aslında, ama bu film için değil."Brotherhood'a yeni kötü mutantlar katılacak mı? "Brotherhood lideri hapiste ama olabilir... Söyleyemem. Eski ve yeni kötüler arasında işler biraz gergin."İkinci X-Men DVD'sinde yeni malzemeler olacak mı? "Yeni materyeller olması lazım. Gerçekten bilmiyorum. Şu an X-Men 2'nin içine gömülmüş durumdayım. İlk film için çektiğimiz çok fazla deneme çekimleri ve çekim arkası malzemesi falan vardı."Yeni film meşhur Phoenix Saga'yı içeriyor mu? "Bu film Phoenix'in öyküsü değil, ama elimizdeki senaryo olasılıklara çok açık."Nightcrawler hakkında: "Yüzünde yaralar göreceksiniz. Bu adamın kendi küçük kişisel hikayesi mevcut. Bir geçmişi var. Onu Alan Cumming canladırıyor. O bir akrobat ve kendini ışınlayabiliyor. Kendisini öykünün içinde nefret üçgeni dediğimiz bir şeyin tam ortasına çekilmiş bulacak."Rogue/Iceman ilişkisi devam edecek mi? "Evet. Ama bu bir aşk hikayesi değil. Bu X-Men."Filmde Sentinel'ler olacak mı? "Phoenix ve Sentinel'ler gibi şeyleri tartıştık. Dev robotlar gibi şeyler sözkonusu olduğunda çok çok dikkatli olmalısınız. Eğer doğru düzlemde, tam hakkıyla yapılamazsa yarardan çok zarar getirecek şeyler."Şimdilik bu kadar. Beyazperde.com ekibinin sevdiğiniz şeyler konusunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğini biliyorsunuz...

Yorumlar
  • Aynen yönetmenin söylediğine katılıyorum ilki başarılı bir film olmasına karşın gerçekten sanki yarım bir film ya da bir fil min belli parçalarını izlemiş gibi hissetmiştim. Ama konun ikinci filmde gelişiyor olması beni gerçekten sevindirdi. X-Men çizgi romanlarını takip etmesemde bence sinemaya aktarılması iyi olmuş.

  • yaw şu sentinel'ler girsin artık filme. görünüşe göre bunda da olmayacak :(

  • Bu yazıyı okuduktan sonra insan daha da meraklanıyor umarım ilk filden daha ii olur..Bryan Singer'a güveniyorum..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir