9 Eylül 2004 17:44

Bu Anakin O Anakin Değil

Bu İmparator da o İmparator değil

Hayranları bu anı yıllarca beklemiş olabilirler ama bir kaç küçük değişikliğe bakalım ne diyecekler: Eylül sonunda çıkacak olan Yıldız Savaşları Üçlemesi'nin DVD setindeki filmlerden söz ediyoruz. Setteki Jedi'nin Dönüşü filminin finalinde fanları bir sürpriz bekliyor. Anakin Skywalker'ın ruhunun göründüğü sahneyi hatırlıyor musunuz? Orijinalde Sebastian Shaw'ın ödünç verdiği Darth Vader'in yüzü, bu kez Hayden Christensen'inkiyle değiştirilmiş olarak ekrana gelecek. Christensen'in Bölüm II ve III'te Anakin'i oynadığını hatırlatalım.Değişiklikler bununla bitmiyor. İmparator filminde İmparator'un hologramının göründüğü sahnede de, Bölüm I, II ve III'te geleceğin imparatoru Senatör Palpatine'i oynayan Ian McDiarmid'in görüntüsü ve sesi eklenmiş durumda.Sanıyoruz bu duruma epeyce itiraz gelecek. Orijinal üçlemeyi evinde "yasal" olarak izlemek için bunca yıl sabreden fan'lar bakalım ne diyecek.DVD setindeki diğer değişikliklerin bazıları ise, 20. yıl münasebeti ile 90'larda filmlere eklenmiş olan CGI görüntülerin bazılarının şimdiki imkanlarla, daha gerçekçi görünecek şekilde revize edilmiş olması.
Yorumlar
  • Orjinale Sadık kalınması taraftarıyım eğer böyle bir şey yapılcaksa da extralara koysalardı.

  • bence de daha iyi olacaksa değişmesinde hiçbir sakınca yok!!

  • Görüntü iyileştirme olayına karşı değilim eski birçok filmler günümüzde kaliteli ses ve görüntüde çıkmakta, Efeklerin ve CGI görüntülerin güzelleştirilmesi güzel fakat oyuncuları değiştirmek gerçekten iyi olmamış orjinalliği bozmaktan başka birşey değil,..

  • çok saçma bir olay bence filmin orjinalinin değiştirilmesifilm hiç bozulmamalıydı eğer illa yapacaksa filmi baştan çeksin(ki bence bu da hiç iyi olmaz)sonuç olarak yasal yoldan filmin orjinali izlenemioçok kötü bir durum!!

  • bence filmin yeni ve eski iki versiyonunu da dvdye koyabilirlerdi, sonucta bu alien box sette yapildi....bilsem elimdeki lazer disk cekimi dvdleri satmazdim.bu arada bu box set icin neden yillarca beklediler onu da anlamis deilim

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir