7 Mayıs 2004 17:26

Bu Disk Kendi Kendini Yok Edecektir

Ev sinemasının geleceği şekillenmeye başladı

Genellikle hayatımızı değiştiren teknolojik gelişmeler biz ne olduğunu bile anlamadan ve hiç ummadığımız bir yerden gelir. İnternet'le William Gibson romanlarına ya da cep telefonuyla Uzay Yolu'na taşındığımız gibi şimdi de Görevimiz Tehlike zamanı. Peki o zaman, izlendikten sonra kendi kendini yok eden DVD'lere ne dersiniz?!DVD-D isimli (Disposable - Kullandıktan sonra atılan) yeni bir teknoloji ev sineması marketine hükmetmeye hazırlanıyor. Yakında filmlere o kadar para verip satın almak ya da kiraladıktan sonra geri götürmek zorunda kalmayacağız! Zira mevcut tüm oynatıcılarda sorunsuz çalışan DVD-D filmlerin fiyatı kira fiyatlarından farklı olmayacak. DVD-D'lerin ambalajı açıldıktan 8 saat sonra, diskin üzerindeki bilgilerin tamamı yok oluyor. Saçma mı geldi? Kullan-at DVD'lerin Fransa'da bugün itibariyle satılmaya başladığını, fiyatlarının da 2,5 euro civarı olduğunu; ABD'deki bir kaç eyalette ise EZ-D adıyla aylardır test edildiğini söyleyelim ve yorumu size bırakalım.
Yorumlar
  • çok güzel..

  • Bilgiler yok olmadan kopyalanabilir gibi geliyor bana, hem kendini imha eden b ir CD ne kadar güvenilir olabilirki,

  • saçma geliyor.ama insanlık sınır tanımıyor bu da mümkün olabilir

  • Ben bn bi çaresi olduğunu düşünmüyorum. Böyle yasadışı işler yapmayı göze aldıktan sonra her şeyi yaparsın zaten. Ha divx vs. nin hep arkasındayım ve bu yasaları tartışırım o ayrı. ama uymak zorundayız tabi. bu anlamda bu yeni teknoloji, özellikle fiyatı uygun olursa ülkemizde çok ilgi çekecektir. dvd satın almak neredeyse imkansız. Türkiye'de insanların çoğu bir kere izlemelik alıyorlar filmleri zaten. VCD denen berbat teknolojinin yerini çok büyük çapta dolduracağına eminim.

  • emin ol bunu icad eden adamlar o kadar salak deildir düşünmüşlerdir çaresini

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir