18 Ağustos 2006 12:18

Bu Film Henüz Damgalanmadı

Kirby Dick sansür sistemine göz atıyor...

Sick: The Life & Death of Bob Flanagan, Supermasochist ve Derrida gibi çarpıcı belgesellerin çılgın yönetmeni Kirby Dick geri döndü ve yeni belgeseli, This Film Is Not Yet Rated ile Hollywood'un rating sistemini eleştiriyor.Darren Aronofsky, Kevin Smith ve John Waters gibi sinemacıların fikirlerini paylaştığı belgesel, filmleri sansürleyen veya kimlerin izleyebileceğine karar veren kurumların çifte standartlarını ortaya koyuyor. Michael Moore'un tekniklerini kullanan Dick, bu kurumlara ajanlarını göndermeyi de ihmal etmiyormuş belgeselinde.Sektörün usta sinemacılarından, bağımsız genç yönetmenlere kadar, pek çok çevreden sağlıklı bir şekilde çalışmadığı şeklinde eleştiriler alan rating sisteminin çelişkilerini anlatan film şimdilik festivallerde gösteriliyor.
Yorumlar
  • Sick: The Life & Death of Bob Flanagan, Supermasochist 'i nerden bulabilirim acaba?!

  • arayıpta bulamadığımız bi belgesel artık böyle bişey gerekiyordu.sevindirici bi olay

  • ilginç bir belgesele benziyor.

  • boyle belgesellere ihtiyac war

  • Hasılat endişesi nedenleri ile pek çok film kendilerini PG ya da PG-13 kategorisine atmaya çalıştığından yaş sınırlaması sisteminin kurbanı oluyorlar. Çoğu film bu yüzden kuşa çevrilip katloluyor. Jack Nicholson'ın Hollywood rating sistemini eleştiren bir sözü vardı: "Filmdeki bir sahnede bir meme öp anında R Rated (16 yaş üstü) kategorisine girersin, öpmek yerine git o memeyi kılıçla kes PG-13 olursun."

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir