25 Eylül 2009 10:12

Bu Filmler Çürük Değil!

Rotten Tomatoes sitesi animasyon sanatının başyapıtlarını seçti. İşte 50 filmlik liste...

Ünlü Rotten Tomatoes sitesi tüm zamanların en güzel 50 animasyonunu seçmiş. Seçkiyi biraz geç vermemizin nedeni, ilk onda bir İngiliz yapımı dışında ağırlıklı olarak Hollywood çalışmalarının bulunması oldu. Doğrusu bu gerçek seçkiyi biraz taraflı kılıyor. Halbuki en az batıdaki kadar çarpıcı işler ortaya koyan Japon animasyonu da en az bir çalışma ile ilk onda yer alabilirdi. Bu arada üçüncü sırada olduğuna inandığımız Fransız animasyonu da listede unutulanlar arasında. Siz ne dersiniz?1. Oyuncak Hikayesi 2 (1999)2. Pamuk Prenses ve 7 Cüceler (1937)3. Pinokyo (1940)4. Oyuncak Hikayesi (1995)5. WALL-E (2008)6. Kayıp Balık Nemo (2003)7. Fantasia (1940)8. Tavuklar Firarda (2000)9. Roger Rabbit'i Kim Öldürdü? (1988)10. Noel Gecesi Kabusu (1993)10 ve 50 arasını öğrenmek için tıklayın!
Yorumlar
  • Taraflı bir listede derken tam olarak ne demek istiyorsunuz anlamadım açıkçası.

  • noel gecesi kabusu harika :)

  • Miyazaki en az 3 filmiyle ilk onda yer almalıydı fakat tekdüze bir liste.

  • "Ruhların Kaçışı" Altın Ayı ve Oskarlı bir çizgi filmdir"Fantastik Planet" Cannes film festivalinde ödüllü bir fransız çizgi filmiGerçekten taraflı bir liste.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir