28 Nisan 2006 00:27

Bu Herkesin Başına Gelebilir!

Beyazperde.com Guantanamo mahkumlarıyla İstanbul'da buluştu

Asıf İkbal, Ruhel Ahmed ve Şefik Resul… Afganistan'da tutuklanıp Guantanamo üssüne gönderilene kadar sıradan İngiliz vatandaşlarıydılar. Aradan geçen kayıp yıllara rağmen hala öyleler.Usta yönetmen Michael Winterbottom, onların, herkesin başına gelebilecek hikayesini, Guantanamo Yolu ile yarı belgesel yarı dram beyazperdeye taşırken sadece aracı oldu.Beyazperde.com yazarı Ali Ercivan, ülkemizde bugün vizyona girecek filmin, İstanbul'da misafir olan mağdur kahramanları ile birlikteydi ve hikayelerini bizzat dinledi.11 Eylül miladı olmuş Tipton üçlüsünün. Bir düğün şerefine Pakistan yolculuğuna çıkan ancak yıllarca evlerine dönemeyen bu gençler ''Kader'' diyebiliyorlar artık. ''Bu herkesin başına gelebilir'' diyerek yaşadıklarını özetliyor olsalar da, bunun herkesin başına gelebilecek olması ürpertmiyor değil sinemaseverleri.Guantanamo'ya uzanan yolda ve ardında, bu üç gencin yaşadıklarını, kendi ifadeleri doğrultusunda ve Ali Ercivan'ın izlenimleriyle biraz daha anlamak isterseniz Sinemasal köşemizi ziyaret edebilirsiniz.
Yorumlar
  • arkadaşlar ben merakla filmin şehrimde ki sinemaya gelmesini bekliyorum. yaşanmış hikayeler her zaman ilgimi çekmiştir. film ile birlikte abd ye olan öfkem daha da artacak sanırım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir