21 Ocak 2016 15:13

Bu oyun hep çok tehlikeliydi!

1995 yılında vizyona giren ve kendine has bir hayran kitlesi edinen Jumanji yeniden sinemaya uyarlanıyor...

1995 yılında vizyona giren ve başrolünde geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren oyuncu Robin Williams'ın yer aldığı fantastik macera filmi Jumanji yeniden sinemaya uyarlanıyor.

2017 yılının yaz aylarında vizyona girmesi planlanan yeni Jumanji filmi, ilk filmin devamında geçen olayları anlatmak yerine hikayeyi en başa saracak ve dokunanın başına bela olan sihirli bir masa oyununu yeni jenerasyonla tanıştıracak.Yönetmenliğini Joe Johnston'ın yaptığı 1995 yılında çekilen ilk Jumanji filminde, Alan ve Sarah adında iki çocuk sihirli bir masa oyunu bulurlar. Oyunu oynamaya başladıktan kısa bir süre sonra ise bir şeylerin ters gittiğini anlarlar. Çünkü çocuklar oyunda ilerledikçe oyunun dünyasında yer alan vahşi hayvanların ya da tehlikeli yaratıkların kendi dünyalarına girmeye başladığına tanık olurlar. Fakat yine de oyunu oynamaya devam ederler. Bir noktada oyun, Alan'ı yutar; Sarah da korkar ve oynamayı bırakır. Alan, yıllar boyunca oyunun içindeki dünyada kapana kısılı kalır. Ta ki 30 yıl sonra bambaşka iki çocuk oyunu yeniden bulana dek! Bu kez Peter ve Judy adındaki iki kardeş, Alan'ı kurtardıktan sonra oyunu bitirmek zorundadırlar.Yaklaşık 20 yıl aradan sonra çekilecek olan yeni Jumanji filminin oyuncu kadrosunun kimlerden oluşacağına dair henüz herhangi bir bilgimiz yok. Fakat filmin yönetmeni şimdiden belli olmuş durumda. Yeni jenerasyon için çekilecek olan Jumanji'yi Bad Teacher ve Sex Tape gibi komedi filmlerinden tanıdığımız Jake Kasdan yönetecek. Bu proje, daha önceki filmlerinde görsel efekt teknolojisiyle hiç çalışmamış olan Jake Kasdan için de bir ilk olmuş olacak. Her türlü vahşi hayvanın ve doğal afetin bilgisayar ortamında yeniden yaratılacağı Jumanji, aynı zamanda Kasdan'ın bugüne dek sorumluluğunu üstlendiği en büyük bütçeli film de olacak.Son yıllarda iyiden iyiye gelişen görsel efekt teknolojisi sayesinde Jumanji'nin fantastik görsel dünyasının, yeni film gösterime girdiğinde izlemesi en keyifli şeylerden biri olacağı şimdiden söylenebilir. Bu yüzden filmin yapım şirketi Sony Pictures'ın özellikle görsel efektlerin tasarlanması konusunda oldukça titiz hareket edeceğini ön görmek mümkün.Her ne kadar yapım şirketi filmi görsel olarak kusursuz bir şekilde tasarlayacak olsa da yeni filmin en büyük eksiğinin usta oyuncu Robin Williams olacağı kesin. Orijinal Jumanji filmine o sevimli çocuk bakışlarıyla çok şey katan Williams gibi bir aktörden bir tane daha bulmak zor.

Bakalım Robin Williams'sız yeni Jumanji filmi, gelecek yaz vizyona girdiğinde seyircileri tatmin edebilecek mi? Merakla bekliyoruz...

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  • Güzel bir filmdi.' defa izlemiştim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir