13 Nisan 2010 10:05

Bu Sene Genç Cadı Kim Olacak?

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin genç kadın oyuncuları desteklemek amacıyla düzenlediği Genç Cadı Ödülü için güçlü adaylar var.

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nin; genç kadın oyuncuları yüreklendirmek, onların sinema yolculuklarını destekleyerek bu alandaki üretimlerine dikkat çekmek ve Türkiye sinemasında güçlü, olumlu ve klişelerden uzak kadın rollerinin yazılmasını teşvik etmek amacıyla verdiği "Genç Cadı Ödülü"nün ikincisi için geri sayım başladı.Bu sene 6-13 Mayıs tarihleri arasında 13. kez düzenlenecek olan festivalin kapanış gecesinde verilecek ödül için 2009-2010 Mayıs ayları arasında gösterime girmiş Türkiye yapımı filmler değerlendirilecek. Başrol ya da yardımcı rol ayırt etmeksizin yapılacak seçimde, kadın oyuncuların oyunculukları kadar oynadıkları karakterler de değerlendirmeye alınacak. Bir yıl boyunca gösterime girmiş filmlerin değerlendirileceği filmler ve oyuncuları arasında "Uzak İhtimal"le Görkem Yeltan, "Bornova Bornova"yla Damla Sönmez, "Kıskanmak"la Nergis Öztürk ve Berrak Tüzünataç, "Başka Dilde Aşk"la Saadet Işıl Aksoy, "Ses"le Selma Ergeç de bulunuyor. Geçen sene festivalin Genç Cadı Ödülü, "Hayat Var" filmindeki rolü ve oyunculuğuyla Elit İşcan'a verilmişti. Kendine özgü dünyasında yarattığı mücadele yöntemleriyle hayata tutunarak ayakta kalmaya çalıştığı ve bunu başaracağı umudunu büyük bir yetenekle perdeye yansıttığı için bu ödülü alan İşcan henüz 15 yaşındaydı.Festivalin danışma kurulunun oylarıyla seçilecek olan Türkiye sinemasının 'Genç Cadısı' 13 Mayıs gecesi festivalin kapanış töreninde açıklanacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir