3 Mayıs 2016 09:19

Bu sezon ölmesi beklenen Game of Thrones karakterleri

Bu karakterleri bir yere not edin.Altıncı sezonuyla birlikte daha da şaşırtıcı hale geldi son zamanların en popüler dizisi Game of Thrones. Bu şaşırtıcılık, dizinin öngörülemez senaryosundan kaynaklanıyor. Senaryo dahilinde, birçok “o ölürse dizi biter” dediğimiz karakter gerçekten ölüyor ve dizi hiçbir şekilde hız kesmiyor.

BİR İNSAN NASIL BU KADAR DEVASA KALABİLİR; GAME OF THRONES'TAKİ THE MOUNTAIN NE YER NE İÇER?

Dizinin başlarında, George R.R. Martin’in kitaplarıyla paralel gittiği dönemlerde, hangi karakterin başına ne gelebileceğini küçük bir internet araştırmasıyla öğrenebiliyorduk. Ancak durum artık bunu aştı. Dizi artık bilinmedik sularda yüzüyor. Altıncı sezon, izleyenler için gizemini koruyor.
Ama yne de fragmanlara ve röportajlara dayanarak bazı tahminlerde bulunabiliriz. Bu tahminlerden sekizine göz atalım.

Olly

En azından Jon Snow ‘cinayetinden’ sorumlu olan bir kişi cezasını çekmeli ve Olly, bunun için biçilmiş kaftan. Üstelik dizi, böyle kötü karakterlerin ölümüne bizi tanık ederek birden kendilerine karşı sempati duymamızı sağlamayı da seviyor.

Alliser Thorne

Alliser Thorne’un ölümü de güvenli bir kıyı olarak görülüyor. Öyle görünüyor ki kendisi de Jon Snow olayından herhangi bir pişmanlık yaşamıyor ve herhangi bir emre de karşı gelmiyor. Altıncı sezonun 2. bölümünden anladığımız kadarıyla kendisi ya zindanda çürüyecek ya da ölecek.

Tommen Baratheon

Tommen Baratheon’un ölümü de kaçınılmaz görünüyor. Myrcella, yakın zamanda Martells tarafından zehirlendi ve Cersei yine altıncı sezonun ilk bölümünde falcıyı çağırdı. Bu sizce de üçüncü bir ölümün geldiğine işaret değil mi?

Walder Frey

Öyle görünüyor ki bu, en görkemli ve tatmin edici ölüm olacak. Frey, tüm olayların içerisinde en iğrenç görünen olayı planlayan kişiydi. Üstelik, zevk için öldüren Ramsay’a rağmen.
Geçtiğimiz sezonlarda pek ortada görünmemesine rağmen Walder Frey, bu sezon dizide yer alacak. Kendisini altıncı sezonun fragmanında gördük. Hatta, bir düğün veya festival gibi bir eğlencenn içindeydi. Bir kuzeyli için iyi bir intikam anı olsa gerek. Walder Frey hakkında Sophia Turner’ın verdiği röportajda da ufak ipuçları yer alıyor.

Ramsay Bolton

Eğer bizimle dalga geçmiyorsa, Sophia Turner Ramsay Bolton’un bu yıl öldürüleceğini de söyledi aynı röportajda. Fragmanlara bakarsak Boltonlar büyük bir savaşın içinde görülüyor ve bu da, Ramsay’ın korkunç seçimler yapmasının yakın olduğunu gösteriyor belki de. Jesse Pinkman’dan alıntılayacak olursak “kaçmaya devam edemez”.

Loras Tyrell

Loras yargılanmayı bekliyor. Kendisinin kaderi, bir Tyrell ve Lannister savaşı çıkartmaya ön ayak olabilir. Bu, Martell ve Lannister savaşının da Myrcelia’nın katlinden sonraki zirvesi olur.

Melisandre

Melisandre’nin kendini Jon Snow’un dirilmesi için kurban edeceği düşünülüyordu fakat altıncı sezon ikinci bölüm itibariyle böyle bir şey olmayacağını anladık galiba. Altıncı sezonun ilk bölümünde kızıl rahibeyi ilk defa gerçek haliyle gördük. Yönetmen ve yapımcılar bize bir şey mi anlatmak istiyor?

Cersei Lannister

Kendisini altıncı sezonun ilk bölümünde gördüğümüzde, dünyayı yakacak durumdaydı. Kızı öldürülmüştü, kendisi yargılanıyordu ve Tyrelllar'ın da öfkesini kazandı. Sezon başında Cersei’nin engellenemez yükselişini görebilir, daha sonra da bambaşka şeylere şahit olabiliriz.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir