28 Ağustos 2012 00:00

Bu yıl sinemada hangi edebiyat uyarlamalarını göreceğiz?

Sinemalarda 2012 ve 2013 edebiyat uygulamaları.

Hobbit
Bir senedir sürekli okuduğumuz ‘Hobbit’ kısa haberleri sonunda yerini ‘Hobbit’ eleştirilerine, analizlerine bırakıyor. Peter Jackson’ın takibi zor aksiliklere rağmen (bir ülser ameliyatı, filmi protesto eden çekim ekibi, çekimleri donduran MGM vs.) hayata geçirdiği Tolkien uyarlaması ‘Hobbit: An Unexpected Journey’ 14 Aralık’ta vizyonda.


Sefiller
Tony ödül törenlerindeki ‘efsane’ performanslarının artık yetmeyeceğini, Hugh Jackman’i perdede de dans edip şarkı söylerken görmek istediğimizi biliyorduk. İsteğimize cevap Victor Hugo klasiğini temel alan ‘Les Miserables / Sefiller’in film uyarlamasıyla geldi. Kamera arkasında ‘Zoraki Kral’ın Oscarlı yönetmeni Tom Hooper var. Kadronun geri kalanındaki isimlerden bazıları Russell Crowe, Amanda Seyfried ve Anne Hathaway. (1 Mart)


Muhteşem Gatsby
Baz Luhrmann’ın şenlikli dünyasıyla Fitzgerald evreninin nasıl çakışacağını sonunda görebileceğiz. Gatsby’yi Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı üç boyutlu ‘Muhteşem Gatsby’, 25 Ocak’ta vizyonda.


Anna Karenina
‘Aşk ve Gurur’ ile ‘Kefaret’ten referansla söyleyelim, Britanyalı yönetmen Joe Wright’ın ‘Anna Karenina’sının bildiğimiz Tolstoy uyarlamalarından çok daha farklı bir deneyim sunması da kuvvetle muhtemel. Karenina’yı da Wright gözdesi Keira Knightley’nin canlandırdığı yapımın gösterim tarihi 4 Ocak.


Pi’nin Yaşamı
Barack Obama’nın da yazılı takdirlerini alan ‘ruhani’ bestseller ‘Pi’nin Yaşamı’ ise Ang Lee’ye emanet (28 Aralık).


Hansel and Gretel: Witch Hunters
Muhtemelen bu sene, kaynak aldığı anlatıya en falsolu ters köşeyi yaptıran uyarlama, ekmek kırıntılarından medet uman iki küçük çocuğu birer aksiyon figürüne dönüştüren Tommy Wirkola filmi ‘Hansel and Gretel: Witch Hunters’. (4 Ocak)

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir