17 Şubat 2016 22:37

Bumblebee filmi geliyor

Paramount film şirketi, bir 'Bumblebee' filminin yolda olduğunu açıkladı...

Geçtiğimiz hafta, birer yıl arayla vizyona girecek üç yeni Transformers filminin daha yolda olduğunu açıklayan Paramount film şirketi, 2017 yazında vizyona girmesi planlanan beşinci Transformers filminden sonraki filmin, orijinal seriden bağımsız olarak geliştirilecek olan bir Bumblebee filmi olacağını duyurdu…Paramount şirketinin CEO'su Brad Grey'in yaptığı açıklamaya göre; yönetmenliğini, serinin ilk dört filmini de çeken Michael Bay'in üstleneceği Transformers 5'in ardından gelecek olan altıncı ve yedinci Transformers filmleri ana seriden bağımsız hikayeler anlatacak ve daha küçük bütçeli yapımlar olacak.Transformers serisinin bügüne dek vizyona giren dört filminde de yer alan Bumblebee karakteri, Autobot grubunun en sevilen karakterlerinden biri olarak anılıyor. Ayrıca Hasbro şirketi tarafından üretilen Transformers oyuncukları arasında; oyuncağı en çok satılan karakter olma özelliğini de taşıyor.İlk filmde karşımıza ilk olarak Chevy marka antika bir otomobil olarak çıkan Bumblebee, sonradan kendini yenileyerek son model bir Chevy Camarro'ya dönüşüyordu. Gerçek kimliğini, yani uzaydan gelen bir robot olduğunu bir otomobile dönüşerek dünyanın geri kalanından saklayan Bumblebee, aynı zamanda ünlü oyuncu Shia LaBeouf tarafından canlandırılan hikayenin kahramanı Sam Witwicky'nin otomobili olarak karşımıza çıkıyordu.Paramount şirketi, Transformers serisi sayesinde şimdiye dek vizyona giren dört filmden toplamda 3.8 milyar dolarlık bir gişe geliri elde etmişti. Film şirketinin, haklarını elinde bulundurduğu en karlı film serilerinden biri olan Transformers'ı kolay kolay sonlandırmayacağı; bunun yerine Bumblebee ve benzeri filmler sayesinde daha küçük yatırımlarla büyük getiriler elde etme yoluna gitmesi oldukça anlaşılır bir durum.Yeni Transformers filmlerinin tasarlanması için Steven Spielberg'in danışmanlığında ünlü senarist Akiva Goldsman'la çalıştıklarını belirten Brad Grey, Goldsman'ın kendilerine 9 farklı hikaye sunduğunu ve onların da şirket olarak bu hikayelerden en iyi üçünü seçtiklerini açıklamalarına ekledi.Paramount'un planına göre; Transformers 5 Haziran 2017'de, Bumblebee filmi Haziran 2018'de ve henüz ismi ya da konusu açıklanmayan son Transformers filmi ise Haziran 2019'da vizyona girecek.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  • Dakota Johnson festivale damga vurdu Dakota Johnson festivale damga vurdu

   Marakeş Film Festivali’nin jürisinde yer alan genç oyuncu Dakota Johnson güzelliğiyle festivale damga vurdu.

  • Efsane filmler hakkında bilinmeyen gerçekler Efsane filmler hakkında bilinmeyen gerçekler

   Mutlaka aralarından bazılarını izlemişsinizdir ama eminiz ki bu bilgileri bilmiyorsunuz. İşte ünlü filmlerin perde arkasından eğlenceli ve bir o kadar da şaşırtıcı bilgiler...

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir