12 Kasım 2004 16:09

Bush'a Yarım Porsiyon Daha

Moore yetmedi 9/11½ geliyor

Amerika'da başkanlık seçimleri fırtınası sona erdi ve beğensekte beğenmesekte George W. Bush yeniden başkan koltuğuna oturdu. Seçimlerden önce, ''Ben Amerikan halkına karşı görevimi yerine getirdim ve anlatılmayan gerçekleri anlattım. Bundan sonra kararı kendilerini verecekler'' diyerek Fahrenheit 9/11 sayfasını kapattığını dile getiren Michael Moore fikir değiştirdi ve Fahrenheit9/11½'yi yapmaya karar verdi.Miramax'ın patronu Harvey Weinstein'la bir araya gelen ünlü belgeselci onlardan da, yapımcılık için olumlu alınca Irak ve terörizm çerçevesinde Bush konulu belgeselinin devamını yapmayı kesinleştirdi. ''Seçimlerinin sonunda Amerikalıların %51'inin eksik bilgilendirilmiş olduğunu gördük. Bu insanların hepsine bir sürü yalan anlatıldı. Bizlerse iletişimcileriz ve doğruları anlatmak görevimiz, tüm bu insanların daha fazla eğitilmeye ihtiyacı'' var diyen Moore, daha önce ilan ettiği diğer belgeseli Sicko için de çalışmaya devam edeceğini bildirdi.Yeni belgesel Sicko'da Amerikalıların kalp sağlığı üzerine araştırmalar yapacak olan Moore, Fahrenheit'ı daha sonra izleyici karşısına çıkaracak. 9/11½'nin en az iki üç yıllık bir araştırma gerektirdiğini söyleyen aykırı belgeselci, hem Bush'un peşini bırakmayacak hem de bu seneki Oscar yarışının.
Yorumlar
  • Michael moore kime neyi anlatıyor seçimler zaten herseyi kanıtladı. Ortada kendini başkan zanneden ahmak ve onun kampanyasını destekleyen milyonlarca seçmen...

  • zaten ilki güzeldi ikincisi heralde daha iyi olur bekleyelim ve görelim.............

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir