6 Temmuz 2010 00:00

Büyük düello

Kurtlar Vadisi Filistin ile New York’da Beş Minare aynı tarihte vizyona giriyor.

Birçok yapımcı zarar ederiz endişesiyle filmlerini ertelerken bu savaştan kimin galip çıkacağı merak konusu oldu.

Gazze’de yaşananları konu alacak olan ‘Kurtlar Vadisi Filistin’ ile Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ‘New York’da Beş Minare’ filmi 5 Kasım’da vizyona giriyor. İki filmin aynı gün vizyona giriyor olması başka yapımcılar arasında endişeye yol açtı. Birçok yapımcı bu iki filmin gölgesinde kalabileceğini düşünerek vizyon tarihlerini ertelerken gözler bu iki filmin yarışına çevrildi. İşte 5 Kasım’da vizyona girmeyi planlayan ancak son anda vazgeçen filmler: Faruk Aksoy’un yapımcısı olduğu İstanbul’un fethinin anlatıldığı ve bütçesi yaklaşık 15 milyon TL’yi bulan Fetih 1453. Bu film artık 12 Aralık’da vizyona girecek. Serhat Türkkan’ın yapımcısı olduğu Güneydoğu’da bir köy öğretmen ile bir yüzbaşının aşkının konu edildiği “Kanlı Künye” de 5 Kasım’da vizyona girmekten vazgeçti. Film 29 Ekim’de seyirciyle buluşacak. Zorlu şartlarda kazanılan bir zaferi ve genç bir kadının o dönemdeki büyük direnişini anlatan “Nene Hatun” filmi de vizyon tarihi olarak son anda 29 Ekim’i tercih etti.

Yorumlar
  • HER İKİ FİLMDE SENARYO OLARAK AYNI OLMASA BİLE BENCE MANTIK OLARAK AYNI YANİ HER İKİSİDE TÜRKİYE GERÇEKLERİNİ YANSITIYOR

  • k.v.f ocakda vizyona giricek .

  • Fetih 1453 ertelene ertelene 2020 yi bulacak herhalde gösterime girişi. 2 yıldır vizyona giremedi.

  • Ben Rekabet Diye Buna Derim,Tarihi Erteleyen Bence Kaybetmiştir...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir