13 Nisan 2010 10:05

Büyük Hata!

Atom Egoyan, İstanbul Festivali'nde gösterilen son filmi 'Chloe' (Büyük Hata)da kuşku, saplantı ve tutku dolu bir hikaye anlatıyor.

Aldatıldığından şüphelenen jinekolog Catherine kocası David'i denemek için sosyete fahişesi Chloe'yi kiralar. Chloe, parasının karşılığı olarak David'i baştan çıkarır ve gelişmeleri Catherine'e aktarır. Ama bir süre sonra çekici Chloe'nin etkisine sadece kocası değil Catherine de girecektir.İstanbul Film Festivali'nin Akbank Galaları bölümünde gösterilen Kanadalı yönetmen Atom Egoyan imzalı 'Chloe' (Büyük Hata), Anne Fontaine'in 2003 yapımı filmi 'Nathalie'nin serbest bir uyarlaması.Burjuva ailenin sorunları, orta yaş bunalımı, yıllar geçtikçe cinsel ilişkinin azalması gibi temalar etrafında şekillenen 'Büyük Hata', Chloe ile birlikte ikinci bölüme doğru rotasını film noir (kara film)'a ve gerilime çeviriyor. Mekan kullanımı konusunda çok başarılı olan filmde Egoyan atmosfer yaratmaktaki becerisini de bir kez daha gösteriyor. Filmdeki mekanlar, ev, kafe, muayenehane ve sera mekan olmaktan çıkıp alt metinlerle yüklü işlevsel yerlere dönüşüyorlar. Estetik açıdan, Egoyan'ın en çok 2005 yapımı 'Where the Truth Lies' filmine yakın olan 'Büyük Hata'da oyunculuklar da çok iyi. Yönetmen Atom Egoyan, 'The Sweet Hereafter', 'Where the Truth Lies'gibi başyapıtlarının yanına çok iyi bir film daha ekliyor. Hem görselliğiyle, hem hikayesiyle hem de oyunculuklarıyla 'Büyük Hata'yı rahatlıkla festivalin izlenmesi gereken filmleri arasında gösterebiliriz.'BÜYÜK HATA' GÖSTERİM TARİHLERİ:6 Nisan saat 21.30 Atlas7 Nisan saat 19.00 Yeni Rüya8 Nisan saat 21.30 Nişantaşı Citylife9 Nisan saat 21.30 Kadıköy
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir