13 Nisan 2010 10:05

Büyük Oyun, San Francisco'da En İyi Film Seçildi!

Büyük Oyun, geçtiğimiz hafta sonuçları açıklanan San Fransisco Tiburon Film Festivali'nde en iyi film ödülünü aldı.

29 Nisan - 03 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles'ta gerçekleştirilecek olan SOUTH EAST EUROPEAN FILM FESTIVALİ'nde yarışma kategorisinde yer alacak olan BÜYÜK OYUN ayrıca dünyanın en önemli sinema akademisi kabul edilen UCLA (California Universitesi, Los Angeles) Sinema Merkezi'nin ünlü sinema salonu James Bridges Theater'da 03 Mayıs akşamı kapanış filmi olarak gösterilecek.İstanbul Film Festivali kapsamında Ulusal Film Yarışması bölümünde sinemaseverlere sunulacak olan BÜYÜK OYUN, bu yıl Warner Bros. dağıtımı ile Eylül ayında Türk seyircisiyle buluşacak.. Kuzey Irak'ta Erbil ve Musul çevresinde başlayan BÜYÜK OYUN'un çekimleri Türkiye'de Urfa, Adıyaman, Malatya ve İstanbul'da tamamlandı. 2009 yılı sonunda gösterime hazır hale gelen ancak program sıkışıklıkları nedeniyle vizyon tarihi ertelenen filmin Amerika prömiyeri Temmuz 2009'da Kanada'da Montreal Film Festivali'nde, Asya prömiyeri Aralık 2009'da festival açılış gösterimi için davet edildiği Hindistan'da Kerala Film Festivali'nde yapılmıştı.Filmin künyesi ve fragmanı için tıklayın!
Yorumlar
  • Türk filimlerimizin yurt dışında önemli başarılara imza atması sevindiri, gurur verici ve umüt verici bir durum. devamını dilerim Allah tan....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir