13 Haziran 2006 09:37

Buz Devri Sağolsun

Fox yılın rekorunu açıkladı

Aktörler ve aktrisler için izleyicilerden gelecek yorumlar ne kadar önemliyse, yapımcılar için de Box Office'lerden gelecek sonuçlar o kadar önemli. 20th Century Fox International resmi bir açıklama yaparak, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da, uluslararası arenada 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan ilk stüdyo olduğunu bildirdi.Fox geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar hasılat sınırını Yıldız Savaşları: Bölüm III-Sith'in İntikamı sayesinde aşmıştı.Ancak stüdyo bu rekora Temmuz ayında ulaşırken, bu yıl Buz Devri 2 ve X-Men: Son Direniş'in vizyona girmesiyle Haziran ayında bir milyar dolar hasılata ulaştığını duyurdu. Gişedeki en yakın rakibi Sony ise, Da Vinci Şifresi'nin kazandığı 450 milyon dolara rağmen henüz 811.5 milyon dolarlık gişe geliri elde etti.Fox'un büyük silahlarından Buz Devri 2'nin uluslararası hasılatı 441 milyon dolara, ABD'deki hasılatı ise 192 milyon dolara ulaşmış durumda. X3 ise, henüz tam olarak beklenen rakama ulaşmamış olsa da, iki haftada uluslararası Box Officelerde 160.6 milyon dolarla göze çarpıyor.
Yorumlar
  • Evet fox buz devriyle iyi kazandı ama hep gişe filmleri üretmeye başladı, gerci yan şirketi fox searchlıght yapıyor art filmle ama bilemiyorum. Bence stüdyolar biraz canlanmalı gişe hersey değil elbette amaç para kazanmak ama illa para diye de rezil olmamak gerek dimi....

  • 11 hazirana kadarki da vinci şifresi hasılatı Domestic:$189,171,331 Foreign:$452,536,356 Worldwide:$641,707,687

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir