23 Ekim 2010 00:00

Çanakkale Troia Film Festivali'ne doğru

Gelecek yıl yapılacak Çanakkale Troia Film Festivali'nin müzik direktörünün Gökhan Kırdar olduğu bildirildi.

Festival düzenleme komitesinden yapılan açıklamaya göre, festivalin genel koordinatörü Savaş Tayhan, Gökhan Kırdar'ın, Türkiye'de yaptığı çalışmalar ile örnek bir isim olduğunu belirtti. Birçok festivalin kendisine ait orijinal müziğinin olmadığına dikkati çeken Tayhan, ''Konuyu Gökhan Kırdar ile görüştük. Film festivalinin orijinal müziğinin yapılabileceğini söyledi. Zaten festivalimizin danışmanı da olan Gökhan Kırdar'a film festivalinin müzik direktörlüğünü önerdik, seve seve kabul etti'' ifadesini kullandı.

Gökhan Kırdar'ın düşüncesinin, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesinde yer alan, Troia ve yeni destanların yazıldığı Çanakkale şehri için ne yapılsa az olduğunu yönünde olduğunu vurgulayan Tayhan, Kırdar'ın, ''Sanatla birleştirilirse tüm kurulacak hayallerin başarısı, UNESCO koruma altında listesindeki kentlerimizin dünya tarafından en merak edilen ve sevgiyle korunan noktalar haline gelmesine katkıda bulunabilecek olmalıydı. Troia Film Festivali için hem festivalle özdeşleşecek, hem de Troia, yani Çanakkale için spotların yanmasını sağlayabilecek kalitede bir müzikal sahnelenmesi ve film sanatıyla olan ilişkisinin film festivallerine yeni bir nefes ekleyebileceği düşüncesine hizmet etmek istedim. 'Çanakkale İçinde Troia' isimli bir müzikal ve dans performans üzerinde çalışmaya başladık'' görüşlerine yer verdi.

Yorumlar
  • İstanbul'da bu festivaller neden yapılmıyor neden hep ege bölgesinde yapılıyor :/

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir