5 Eylül 2006 12:06

Cannes Davası

Çin, filmini Cannes'a izinsiz götüren yönetmeni cezalandırdı!

Yönetmen Lou Ye ve yapımcı Nai An, filmleri Summer Palace'ı (Yihe yuan ) hükümetin iznini almadan Cannes'a yolladığı için, beş yıl boyunca Çin'de film çekmeme cezası aldı. Yönetmen Ye'nin filmini yarışmaya sokmadan önce yerel sansür mecralarına sunması gerekiyordu. 1989 yılında Tiananmen Meydanı'nda yapılan protestoları anlatan ve cinsel ilişki sahneleri içeren film, her anlamda hükümet için bir tehdit oluşturuyor. Çin, göstericileri karşı devrimciler olarak kabul etmiş ve olayı hassas ve dokunulmaz bir bölgeye taşımıştı.
Yorumlar
  • EVEt ya bu nasıl şeydir bi kereden adamı idam etselerdi:)

  • bu nasıl bi yönetim.allahım.bi yönetmenin film çekmesine nasıl engel olunur.yazık adama.yanlış hatırlamıyosam bizim yol filminde de böyle bişi olmuştu.film ülkemizi yanlış tanıtıyo diye millet ayağa kalkmıştı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir