15 Şubat 2018 10:58

Cannes Film Festivali'nde bizi temsil edecek olan film: Su

Su kısa film dalında Cannes Film Festivali'nde de ülkemizi temsil ediyor.

15 dakikalık kısa film "Su", yurtdışı festival yolculuğuna devam ediyor. California Uluslararası Film Festivali ve Revolt Film Festivali'nin kısa film seçkisinde yer alan, San Mauro Uluslararası Film Festivali'nde de yarı finalist olmayı başaran kısa film Cannes Film Festivali'nde de ülkemizi temsil ediyor.

Cannes Film Festivali'nin Kısa Film Köşesi'ne seçilen 15 dakikalık yapımın yönetmenliğini Tolga Okur üstleniyor. Başrollerinde Alper Uzun ve Oğuzcan Koçyiğit’in yer aldığı film, tüm dünyadan 50.000’i aşkın katılımcının başvurduğu eleme sürecini geçebilen kısa filmler arasında yer alıyor.
Filmin konusu; Deniz ve Sualp iki yakın arkadaş ve iki gezgin olarak yola çıkarlar. Araçlarında yaşanan beklenmedik arızanın Trakya’nın çorak ve ıssız topraklarına denk gelmesi onları yaşamsal bir mücadeleyle başbaşa bırakır; "susuzluk". Bu sorunu aşmak için çeşitli yöntemler düşünen iki arkadaş, umutlarının tükenmesiyle iç hesaplaşmalar yaşamaya başlayacaktır.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir