13 Mayıs 2003 23:41

Cannes Hiç Uzak Değil!

Nuri Bilge Ceylan'ın olgunluk dönemi uzun metrajı Uzak'ın Cannes Film Festivali'nin yarışmalı ana bölümüne katılma umudu belirdi! Nuri Bilge Ceylan, ilk kısa metrajlı filmi Koza ile de Cannes Film Festivali'nde yarışmıştı. Uzak, yarışmalı bölümde yer alamasa bile, başka bir bölüm altında 56. Cannes Film Festivali serüvenine devam edecek. Festival resmi programı 23 Nisan'da açıklanıyor...Daha önce Bollywood yıldızı Aishwarya Rai'nin katılacağını ilettiğimiz Cannes Film Festivali yarışma jürisi de son halini aldı: Patrice Chereau'nun başkanlık edeceği jüride; Amerikalı oyuncu Meg Ryan, Fransız aktrist Karin Viard, Jean Rochefort, Amerikalı yönetmen Steven Soderbergh, Danis Tanovic, Çinli yönetmen Jiang Wen ve yazar Erri De Luca bulunuyor.
Yorumlar
  • umarım bu film Cannes'a katılır... çok çok iyi bir filmdi...ama Cannes bu tarz filmleri sevsede ödül alabileceğini ben pek sanmıyorum... çünkü film çok bizden bir film.. konuşmalardaki şiveler olsun günlük konuşma ağızı olsun daha çok bizim anlıyabileceğimiz şeyler..en basitinden marllboro ile samsun arasındaki farkı bir biz bilebiliriz.. Yılmaz Güney'in Yol filmindeki gibi pek bizden olsada evrensel bir dille anlattığı tarzda olmadığı için Uzak'ın ödül alması gerçekten Uzak bir ihtimal...bence herşeye rağmen harika bir film..en azından Nuri Bilge Ceylan adından yine saygı bahsettirecek...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir