2 Şubat 2007 11:15

Cannibal Holocaust 2007

Tartışmalı korku filmi yeniden çekiliyor!

Garip ama son derece gerçek. Relevant Entertainment isimli şirket, tüm zamanların en tartışmalı korku filmleri arasında üst sıralarda gezinen Cannibal Holocaust'u yeniden çekmeye karar verdi. Doğrusu, yeniden yapım çağında her tür filmin "tekrar gözden geçirileceğine" bir kez daha ikna olmuş olduk!1980 tarihli Cannibal Holocaust, Ruggero Deodato isimli çılgın bir İtalyan yönetmen tarafından çekilmişti. Belgesel türüne yaklaşan film, Güney Amerika'ya çekime gittikten sonra kaybolan bir film ekibinin araştırılmasını konu ediniyor.Olayı araştıran profesör, film ekibinin çevrede yaşayan yerlilerin keyfini kaçırdığını ve bunun karşılığında onların yamyam yüzleriyle karşılaştıklarını öğreniyor. Üstelik bu bilgiyi geride kalan video kasetlerden almak zorunda kalıyor!İlginç bir ayrıntı olarak, yönetmenin filmin İtalya prömiyerinden sonra tutuklandığını ve ancak oyunculara zarar vermediğini ispat ettikten sonra salındığını ekleyelim.
Yorumlar
  • İzlemek içinm izlenir yoksa bi olayı yok saçma sapan bir belgesel macera

  • Filmde gerçekleşen olaylar ve görüntüler gerçek, zaten yönetmen suikaste kurban gidiyordu, yapımcılar da ceza aldı sanırım, görüntüler kötü izlemek lazım....Filmin etkileyici olan tek özelliği var o da, gerçekçiliği ve belgesel tarzında çekilmiş olması, yani gerçek...

  • Filmi dün izledim arkadaşlar evde canım sıkılıyordu.Ne yapabilirim diye düşünürken bilgisayarıma arkadaşın daha önce dosya ettiği bu filmi gördüm.Herşey tesadüfi yani.Film hakkında bir bilgim yoktu daha önce duymamıştım ismini hiçbir yerde karşılaşmamıştım.Başladım filmi izlemeye tabi en uçakta amazon ormanının görüntüleri güzel oluyor.Sonraki aşamada bir iki görüntü gördüm vahşet konulu filmin tabiatıdır dedim yerlilerin gelenekleri falan fıstık işte olabilir yönetmen öyle yansıtmıştır.Neyse filmi izledikçe insan beynini dumura uğratıyor.Bu biz insanlar için hiçte iyi değil.Hele bide belgesel çekimine giden bilim adamı ya da adı ne ise aydın okumuş kesmiş yerlilere karşı sergilediği vahşet hiçte iyi değildi ve mantık hatası oluşturuyordu.Yerlilerinde bu vahşete ortak edilmesin aslında insan ırkının ne kadar acınası bir durumda olduğunu gösteriyor.Hayvanların acımasız bir şekilde katledilmesi.Cinselliğin kadın üzerinde bu kadar sömürülmesi ayrıca ekipteki kadınında buna ortak edilmesi. Yanlış bir film çoğu ülkede yasaklanmış filmin hiç çekilmemesi lazım idi.Ama çekmişler işte bende tesadüfi olarak izledim ortaya konan vahşet izlenecek bir şey değildi.Saygılar...

  • Bunu bilmem arkadaşlar 80 yılında yapılanı merak edip kesinlikle izlemeyin.Et yiyemessiniz gerçekten vahşet.Konusu birşeyide yok saçma sapan bir film.

  • Çok film seyrettim ama hayatımda bu kadar vahşet dolu bir film seyretmedim. Hayvanları gerçektende öldürülürken gösteriyor hemde vahşice. Kazığa oturtmalar, insanları öldürüp parçalara ayrılmalar ve birçok sahne inanılmaz gerçekçi. 1980 yılının teknolojisi ile bunların sahte olarak yapılması bana imkansız gibi geliyor. Üstelik filmin düşük bir bütçeylede çekilmiş olduğu düşünülürse. Bazı görüntülerin amazonda bulunan gerçek film şeritlerinin eklenmesi ile yapıldığına dair şeyler okudum internetten. Yani film ve gerçek içiçe olabilir burada. Yönetmen inanılmaz bir hile yapmış böyle birşey olamaz gerçektende. Seyretmenizi tavsiye etmem. Mide bulandırıcı gerçektende.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir