12 Eylül 2005 13:50

Çarli'nin Çikolataları

Burton'nın keyfi yerinde

Çarli'nin Çikolata Fabrikası, Warner Bros'a iyi geldi. Dünyanın çeşitli ülkelerinde 4100 kopya ile gösterimde olan film, Amerika dışında hafta sonu 11.3 milyon dolarlık gişe başarısına imza attı. Varety'nin bildirdiğine göre, Amerika'da 257 milyon dolar ve Amerika dışında 115 milyon dolarlık büyük bir hasılat başarısı kazanmış oldu. Usta yönetmen Tim Burton'nın takıntılı olduğu oyuncusu Johnny Depp'in rol aldığı film, çikolata fabrikası olan bir adamın kendine fabrika için varis arayışını anlatıyor.Çarli'nin Çikolata Fabrikası, geçtiğimiz Temmuz başından beri Amerika dışındaki ülkelerde üçüncü defa hafta sonu birinciliğini elde etmiş oldu. Filmi 7.3 milyon dolar ile UIP'nin filmi Madagascar'ı izledi.
Yorumlar
  • Walt disney adının gectigi yerde ne arayabiliriz ki arkadaslar.Hitap ettigi yas itibariyle gayet basarılı bir film,Depp'in film içindeki garipligi her ne kadar dikkat cekici olsa da cuk oturdugu da tartısılmaz sanırım bir bas yapıt degil muhakkak,abartıldıgı kadar da mukemmel degil ama Depp'in oyunculugu acısından cocuk filmlerinden pek hoslanmayanlarımız için bile izlenebilirliği yüksek!

  • johnny depp'in mükemmel performansını sergilediği yeni bir şaheser,holly wood un aykırı çocuku yine iş peşinde harikulade bir film ve oyunculuk şimdi sıra yeni bir johnny depp klasiği beklemekte

  • Yaa garip geldi bana bu haber... daa önce yasıldı da $imdi mi yayınlandı anlayamadım... ;)... neyse...Güsel haber.. beklenen haber...bilinen haber... ;)

  • bir hata var sanırım... yada verilen haber eski ama bu türde bir haberlede şimdiye kadar karşılaşmadım...box office sitelerinde benim şu anda gördüğüm bu filmin amerika hasılatı $201,603,626... ve yurt dışı hasılatıda $141,000,000 olmak üzere toplam hasılatı $342,603,626 .... ve 2005 yılının "star wars", "war of the worlds","batman begins" filmlerinden sonra en çok kazanan filmi.. (hoş daha bu film vizyonda ve batmanin toplam geliri bu filmden sadece 2 milyon $ yukarıda.. 1-2 hafta içinde çikolatalar 3. sıraya girer diye düşünüyorum...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir