11 Haziran 2004 11:37

Cazcı Kardeşin Ölümü

Ray Charles 73 yaşında hayata veda etti

Aralarından Cazcı Kardeşler'in de bulunduğu filmlerde de boy göstermiş olan Caz müziğin en sevilen isimlerinden Ray Charles 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. 7 yaşından beri gözleri görmeyen Charles Los Angeles'teki stüdyosundan 40 yıldan fazla zamandır Caz, Blues, Big Band türlerinde ürünler vermişti. Sinema dünyasından ünlülerle olan arkadaşlıklarıyla da bilinen siyahi müzisyen, en çok Georgia on My Mind şarkısıyla biliniyordu.
Yorumlar
  • benim de dahil olduğum blues müzik sevenler onu hiç bir zaman unutmayacak.O hayatıyla ve karşılaştığı bunca zorluklara göğüs germiş ve isteyen herkesin herşeyi başarabileceğini kanıtlamıştır.Toprağı Bol Olsun :((((((

  • He's like.Da best!Or something!Loving him and respecting alright...WE LOVE YOU!BYE...We allways will...

  • yeri doldurulamaz,inanılmaz bir müzisyendi charles.soul dan caza,country e varan geniş yelpazisyle stevie wonder dahil olmak üzere bir çok siyah artiste ilham kaynağı olmuştur.gerçekten müzik tarihinin önemli sütunlarından biri yıkıldı.

  • ray charles caz ve blues dünyasının yetiştirdiği en önde gelen sanatçılarından biridir.ölümü büyük bir kayıp oldu....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir