3 Şubat 2011 01:00

Cem Yılmaz 'SİYAD'a kızgın

'Av Mevsimi'ndeki İdris rolüyle dikkatleri üzerine çeken Cem Yılmaz, 43. Siyad ödüllerinde 'Yardımcı Erkek Oyuncu' dalında aday gösterilmesine kırıldı

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


'Av Mevsimi' bitti ‘sitem mevsimi’ başladı! 43. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Türk Sineması Ödülleri için adaylar geçtiğimiz günlerde açıklandı. 'Av Mevsimi' filmindeki ‘Komiser İdris’ karakteriyle beğeni toplayan Cem Yılmaz, adını ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ adayları arasında görünce kırıldı.

Yılmaz, "Neden yardımcı oyuncu dalında aday gösterildiğimi anlamadım. Acaba yardımcı oyuncuydum da adımı kıyak olsun diye mi afişte ikinci sıraya yazdılar?" diyerek SİYAD’a sitem etti.

'AV MEVSİMİ' FİLMİNİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


YARDIMCI ROL TARTIŞMALIDIR

SİYAD Başkanı Tunca Arslan, Cem Yılmaz’ın neden ‘Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında aday gösterildiğini şöyle açıkladı:

"Başrol oyunculuğu ile yardımcı erkek oyunculuğu kavramları tartışmalıdır. Biz Cem Yılmaz’ın ‘Av Mevsimi’ndeki rolünün yardımcı erkek oyuncu olduğunu, canlandırdığı ‘İdris’in senaryoda başroldeki Şener Şen’in ‘Ferman’ına katkıda bulunsun diye yazıldığı hükmüne vardık. Bu nedenle de yardımcı erkek oyuncu dalında aday gösterdik..."


'ULUÇ'UN CİDDİYE ALINIR YANI YOK'

Tunca Arslan, Hıncal Uluç'un SİYAD'ı eleştiren yazısı hakkında da şunları söyledi:
"Allah Hıncal Uluç'u başımızdan eksik etmesin. Bizi eleştiren yazısının SİYAD ve sinema sanatı açısından ciddiye alınır ve üzerinde düşünmeye değer bir tarafı yok."

Yorumlar
  • kim takar siyad'ı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir