3 Mayıs 2016 14:50

Cem Yılmaz'a 'en iyi erkek oyuncu' ödülü

İftarlık Gazoz oyuncularına iki ödül birden geldi.

İftarlık Gazoz filminin başrol oyuncuları Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar, 21. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri töreninde yılın en iyileri seçildi.

21. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri töreninde, İftarlık Gazoz filminin başrol oyuncuları Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar, aday gösterildikleri kategorilerde yılın en iyisi seçildi. Gazoz Ustası Cibar Kemal karakteri ile Cem Yılmaz, Komedi Dalında Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu seçilirken, gazozcu çırağı Adem karakteriyle Berat Efe Parlar, Ekrem Bora Umut Vaad Eden Oyuncu ödülünü aldı.İftarlık Gazoz’un en can alıcı sahnelerinden birinde Sadri Alışık’ın efsanevi filmi “Ah Müjgan Ah”la yan yana gelen Cem Yılmaz şimdi de Sadri Alışık ödüllerinde En İyi Komedi Erkek oyuncu ödülü alarak, hayaline son noktayı koydu. Bir sinema sevdalısı olarak ödül almaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Cem Yılmaz ,yönetmen Yüksel Aksu’ya da teşekkür etti ve “Bir sinema emekçisi olarak o perdeye layık olmaya çalışan birisini bu rolle taçlandıran yönetmenimiz Yüksel Aksu’ya çok teşekkür ederim” dedi.

Konuşmasında Kerem Alışık'ın genç gözükmesine takılan Cem Yılmaz, "Kerem Alışık'ın aramızdaki yaş farkını kapattığını gördüm. Çok şey değişiyor Kerem Alışık aynı kalıyor. Bu da güzel bir şey" dedi.

İlk Başrolle İlk Ödül: Berat Efe Parlar

İftarlık Gazoz filmindeki performansıyla film eleştirmenleri başta olmak üzere izleyicileri kendine hayran bırakan Berat Efe Parlar, ilk başrolüyle ilk ödülünü aldı. Berat Efe ödülünü alırken heyecanını gizleyemedi. Ödülünü aldıktan sonra sahnede Turist Ömer selamı da veren genç oyuncuyu konuklar uzun süre alkışladılar.80 öncesi Türkiye'sinde, sıcak bir usta-çırak ilişkisini merkeze alarak eğlenceli bir Anadolu öyküsü anlatan İftarlık Gazoz’da Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’la birlikte; Yılmaz Bayraktar, Macit Koper, Ümmü Putgül, Okan Avcı rol alıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir