19 Eylül 2012 00:00

Cennetteki Çöplük izleyiciyle buluştu

Yönetmen Fatih Akın'ın 'Cennetteki Çöplük' isimli filmi '19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali' kapsamında Türkiye prömiyerini yaptı.

Fatih Akın, Optimum AVM'de düzenlenen galada yaptığı konuşmada, hep merak ettiği Adana'ya ilk kez geldiğini belirterek, Yılmaz Güney'i ve sinemasını çok sevdiğini söyledi.

Almanya'da yaşadığını ve filmin çekim süresinin uzadığını anlatan Akın, şöyle devam etti: 'Nisan 2007'de başlamıştık çekimlere mart 2012'de bitti. 5 yıl sürdü. Çamburnu'da bir olay olduğu zaman hemen hareket edemiyordum çünkü Almanya'daydım. Bir ekip ayarlamam, uçak bileti ayarlamam lazım. 1 gün sürüyordu zaten yolculuk. O yüzden 'yerli bir görüntü yönetmeni, kameraman olsa ve bizim için çekimler yapsa' dedik. Kader bizi Bünyamin Seyrekbasan ile bir araya getirdi. Bünyamin'in orada küçük bir stüdyosu var. Kendisinin resimlerine baktık ve 'Bizim için bu işi yapar mısın?' dedik ve süper bir iş yaptı. Filmin en iyi görüntüleri Bünyamin'e ait.'

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın Fatih Akın'a plaket vermesinin ardından gösterime geçilirken, filme yoğun ilgi gösterildi.

Alman yapımı 98 dakikalık belgesel filmde Fatih Akın, Trabzon yakınlarındaki Çamburnu köyü halkının 2007 yılında beldelerine kurulan çöp depolama merkezine karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Yorumlar
  • Ah Şu Akılları Şeytan Olan İnsanlar! Bu Dünya Kafire Cennet,Mümine İse Cehennemdir,Cennette Çöp Yoktur,Bu Dünya İle Cennet Kıyaslanmaz,Müminde Allah Dünyadakileri İman Ettikçe Cehennem Gibi Olan Dünyayı Onlara Sabır ve İslam Dua İle Cennet Eylemektedir,Biz Müslümanlar Dünyada Yaşıcak Kadar Dünya İçin,Ahirette Yaşıcak Kadar da Ahiret İçin Çalışanlardanız..Ayrıca Cennet Kelimesi Büyük Sözdür,Hiçbirşeyle Kıyaslanmaz,Kim Kıyaslarsa Kafir Olur Dinden Çıkar,Edilen Sözlerden,Yazılan Yazılardan Dikkat Ediniz,Ağızdan Çıkan Söz Yazılan Yazı,Ya Seni Cennete Götürür,Ya da Cehenneme,Şüphesiz Allah En Doğrusunu Bilendir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir