22 Kasım 2018 14:37

Cep Herkülü’nün hayatı film oluyor

Ayla ve Müslüm filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu, sırada Cep Herkülü olarak anılan Naim Süleymanoğlu’nun hayatını filme almak için çalışmalara başladığını duyurdu.


Yapımcı Mustafa Uslu, 4,5 milyona yakın kişinin izlediği"Müslüm" filminden sonrabu kez Türk spor tarihinde büyük iz bırakan halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesini film yapacak. Filmin yönetmenliğiniHilal Saral üstlenecek.


Bir yıl sonra vizyona girmesi planlanan filme ilişkin açıklamada bulunan Uslu, Süleymanoğlu'nun bir efsane olduğunu belirterek, "Naim Süleymanoğlu, ilk dünya rekorunu 16 yaşında kırmış. Olimpiyatta üst üste 3 kez altın madalya kazanmış bir isim. Bana hep soruyorlar, 'Neden gerçek hayat hikayelerini filme çekiyorsunuz?' diye. Ben de soruyorum, 'Neden şimdiye kadar kimse çekmemiş?'Kahraman Astsubay Süleyman (Dilbirliği) Amcamız, Müslüm Gürses, Aşık Veysel, Gülsüm (Kabadayı) Anne, Dumlupınar Denizaltısı'nda şehit olan askerlerimiz ve daha niceleri. Ülkemizde, Naim Süleymanoğlu'nun hayatı gibianlatılmaya değer, unutulmaması gereken, gelecek kuşaklara aktarılması şart olan o kadar değerli hayatlar var ki." dedi.Uslu,Süleymanoğlu'nu kimin oynayacağının henüz belli olmadığını söyleyerek,henüz düşünme aşamasında olduklarını dile getirdi. Hiçbir başarının kolay kazanılmadığının altını çizen Uslu, şunları kaydetti: "Naim Süleymanoğlu, podyumda kendi kilosunun iki, üç katı ağırlığında halterleri kaldırıp adını dünya spor tarihine yazdırırken biz de onunla birlikte ekran başında nefesimizi tuttuk, tek yürek olduk, dua ettik. Ama oralara gelene kadar bu insan neler yaşadı? Bulgaristan'da ne badireler atlattı? Türkiye'ye geldikten sonra neler oldu? Yine çok güzel ve etkileyici bir film olacak,Naim Süleymanoğlu bu kez sinemada rekor kıracak diye düşünüyorum."


"Müslüm Gürses müzikte, Naim Süleymanoğlu ise sporda efsane"Yapımcı Uslu, Müslüm Gürses'in müzikte,Naim Süleymanoğlu'nun ise sporda efsane olduğunu dile getirerek,"Naim, Time dergisine kapak olmayı başarmış sayılı isimlerden. Ben filmlerimde bilinenin arkasını, herkesin bildiğini sandığı ama bilmediği, farkında olmadığı gerçekleri anlatmayı seviyorum ve tercih ediyorum." diye konuştu.


Müslüm ile birlikte bu yıl üç film tamamladıklarına dikkati çeken Uslu,şu bilgileri verdi: "Serdar Akar’ın yönettiği 'Çiçero' filmimiz 2019’un ocak ayında vizyona girecek. 'Ayla' ve 'Müslüm'ün yönetmeni Can Ulkay’ın çektiği 'Turkish'i Dondurma' filmi mart ayında izleyiciyle buluşacak. Bu arada başrolünde Binnur Kaya’nın oynadığı 'Gülsüm Anne' filmimizin çekimleri de yakında başlayacak. 'Türk Herkül: Naim Süleymanoğlu' filmide yine 2019’da, kendisinin ölüm tarihi olan 18 Kasım’da vizyona girecek şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz."


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir