15 Şubat 2012 01:00

Çerkes Ethem'in filmi geliyor

Bir dönem Hollywood'da yapımcı-yönetmen olan Muhittin İzzet Kandur'un (Mohydeeen Izzat Quandour) Çerkez Ethem'in hayatını konu alan filmi için çalışmalar başladı.

Filmde Çekrez Ethem'i oynayacak olan Mehmet Aslantuğ, rolü hakkında şöyle konuştu:

"Milli mücadele için yakınlarına bile idam sehpası kurabilmiş biriyken son değerlendirmelerini sağlıklı yapamamış ve egosuna teslim olmuş bir liderdir Ethem Bey. Buna rağmen ciddi zararlar verebilecekken de güçlerini milli mücadele lehine dağıtmayı ihmal etmemiştir. Açıkçası, çok sinematografik bir kişiliğe sahip... Dönem de müthiş öyküler barındırıyor zaten."

Yorumlar
  • Kendisi de Çerkez olan Mehmet Aslantuğ'a yakışır rolü. Başarılar diliyoruz. Aynı zamanda, İsmet İnönü'nün hasetliğinden kaynaklanan baskılarla yanlış yazdırılan tarihte "hain" ilan edilen bir kahramanın hayatının doğru aktarılması en büyük ihtiyaç ve özlemlerdendir. Unutulmamalı ki, o kahraman ve kendisine bağlı birlikleri olmasaydı, bugün en azından Ankara'ya kadar olan bölgelerde Yunan bayrağı dalgalanırdı. Tabii bu meyanda, Kuşcubaşı Eşref Sencer'in, Şahin Bey'in, A.Fuat Cebesoy'un, Rauf Orbay'ın, Rafet Bele'nin, Ömer Seyfettin'in vb. Çerkez olduğunu niye yazmaz resmi tarih bilemeyiz !!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir