15 Aralık 2011 01:00

Ceylan'ın son filmine Fransa'da 100 bin seyirci

Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Bir Zamanlar Anadolu'da filminin Fransa'da gişesi 100 bini geçti.

Fransız sinema seyircisi, ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, Cannes film festivalinde ödül alan ''Bir Zamanlar Anadolu'da'' isimli filmini sevdi.

Fransa'daki dağıtımını üstlenen Memento film şirketinden edinilen bilgiye göre, 2 Kasım'da Fransa'da vizyona giren Ceylan'ın son filminin gişesi 100 bini geçti.

Fransız sinemalarında 36 kopyayla vizyona giren filmin kopya sayısı daha sonra 40'a çıkartılmıştı. Dağıtım şirketi, ocak ayında daha az kopyayla da olsa filmin gösterimini sürdürmeyi planlıyor.

Küçük ve sınırlı bütçeli Fransız ''Memento'' dağıtım şirketi, daha çok sanatsal ağırlıklı filmlerin dağıtımını yapıyor.

Ceylan'ın filmi, 2 Kasım'da vizyona girdiğinde Le Monde ve Liberation gibi gazetelerin sinema eleştirmenlerinden olumlu tepki almıştı.

Nuri Bilge Ceylan'ın bundan önceki filmleri Uzak, İklimler ve Üç Maymun'a yine Fransız sinema meraklıları büyük ilgi göstermişti.


Bir Zamanlar Anadolu'da (Fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir