9 Ekim 2005 14:25

Chan Kore'yi sevmiyor

Aksiyonun Kralından Kore'de açıklamlar

Jackie Chan, kendisinin Anti - Güney Kore olduğunu açıkladı. Bu ne mi demek? AP'nin haberine göre, gazete ve dergilerin yaptığı açıklamaları, ya yarım ya da çarpıtıp yayımladıklarını söyleyen Chan, son filmi olan The Myth'in Güney Kore'deki promosyon gösterilerinde, Güney Kore'ye karşı olduğunu belirtti. Bunun siyasal bir söylem olmadığına dikkat çeken oyuncu, düşüncelerinin Güney Kore'nin, Uzak Doğu'daki ülkeler içinde popülerliğine dikkat çekmek olduğunu belirtti. Bu derecede bir popülerliği Güney Kore medya ve sinema dünyasının hak etmediğini düşünüyor.Chan'a göre, Güney Kore'deki film endüstrisi işleyiş bakımından yanlış bir yöntem izlemekte. İki yıl Güney Kore'de yaşamış olan Chan, bu düşüncelerine kimsenin ananmayacağını ama bunun doğru olduğunu söylüyor.Çinli yıldızların Güney Kore'de yer bulamadığına değinen yıldız oyuncu, Güney Koreli oyunculara Çin medyasının kucak açtığını belirterek, buradaki çifte standartı ortaya koymak istiyor.Aynı zamanda, Çin'de yapılan filmlerin kalite bakımından Güney Kore yapımlarına göre daha yetkin olduğunu da belirtmekte.Güney Kore'deki televizyoncuların, müzisyenlerin ve sinemacıların Uzak Doğu ülkelerinde büyük popülerliği bulunmakta. Chan'nin son filmi olan The Myth'de oynayan Kim Hee-seon da Güney Koreli. Bakalım Uzak Doğu'da popülerlik tartışmaları nereye varacak.
Yorumlar
  • Jackiieee boşş bi insan deilll medya maymunluğu yapacak kadarrrr.........Jackie ne diyosa doğrudurrrr

  • Ben de tam tersine Amerikan sinema kültürünün baskısına karşın ne kadar anlamlı olduğu anlaşılmayan G. Kore sinemasının yükselişine içten, belki biraz acemice, belki biraz nailfçe de olsa dürüst bir tavır olduğunu düşündüm. Bu tür yaptırımları "neden?" diye içindekiler sorgulamazsa, dışındakiler hiç sorgulamaz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir