28 Ekim 2010 00:00

Chaplin filminde cep telefonu

Charlie Chaplin'in 1928 yılında çektiği sirk filminde bir izleyicinin ortaya çıkardığı detay, tartışmaları da beraberinde getirdi

Cep telefonuna benzeyen bir cihazı kulağında tutarak konuşuyormuş gibi hareket eden kadının görüntüleri izlenme rekorları kırdı.

ABD'deki bir forum sayfasında paylaşılan yorum üzerine başlayan tartışma büyüdü. Yönetmenliğini ve başrolünü Charlie Chaplin'in üstlendiği 1928 yapımı sessiz komedi filmi olan Sirk (Circus) ile ilgili Alex Lovering'in yaptığı yorumda filmi izlerken teyzesinin fark ettiği bir ayrıntı dikkatleri çekti.

Charlie Chaplinin Filminde Cep Telefonu | video.mynet.com

Yorumlar
  • O telefon değilmiş işitme cihazıymış zaten.

  • beşinci saniyedede bir fil görülüyor.neayak

  • chaplin filminde diyor kardeşim 1928' de onun çektiği filmde değil,büyük ihtimalle figüranın cebi çalmış o da dalgınlıkla açmış nasıl olsa kimse farkına varmaz diye.

  • daha önce bir filmde eski fotoğraflar ( kovboy - vahşi batı dönemi ) toplayan bir ünv. öğr. / prf. bir açık arttırma sandığındaki fotolarda ZAMANDA YOLCULUK yapan birinin bir ölü fotoğrafı çekilirken arka planda resmini görüyor ( adamın elinde günümüz silahlarından birisi var mermi dolduruyor ) aynı bunun gibi olmuş, 1928 dersen 55/60 yıl önce den bu kadar net bir profilin görüntüde olması şaşırtıcı, aynı sahne şuan çekilse HİÇ FARK olmaz !!! kadın ın elinde ne varsa konuştuğu kesin ama NET / DOĞRU KİM BİLEBİLİR Kİ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir